Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 z historycznym osiągnięciem. Polska gra najwyżej w historii ocenianą przez...

Wiedźmin 3 z historycznym osiągnięciem. Polska gra najwyżej w historii ocenianą przez graczy

Wiedźmin 3 grą wybitną jest i basta. Gra polskiego studia zdobyła prawdopodobnie najwięcej nagród branżowych w historii, a teraz na potwierdzenie tezy o jej ponadczasowym charakterze mamy kolejny dowód.

Jeśli nigdy jeszcze nie spotkaliście się z serwisem Metacritic to spieszę z wyjaśnieniem – to tam znajdziecie średnią wszystkich gier (i nie tylko) z wszystkich recenzji jakie powstały w największych serwisach. Nie raz na podstawie średniej z Metacritic twórcy gry dostawali potężne premie finansowe. Oprócz średnich z gier mogą tam głosować także przeciętni gracze.

Zobacz: Valve wprowadziło nowe metody zwalczania manipulacji recenzji gier na Steam

Z jednej strony może to być dodatkowy argument dla danego studia, że jego gra jest wysokiej jakości, z drugiej może być bronią obosieczną. Użytkownicy bowiem mogą – podobnie jak na Steam – przyznawać radykalnie niskie noty za kwestie kompletnie niezwiązane z samą rozgrywką.

Zobacz: Steam wprowadza nowe zasady oceniania gier. Głos głosowi nierówny

A co to ma wspólnego z trzecią częścią przygód Geralta? Wspólne są nawet dwie rzeczy. Po pierwsze, Wiedźmin 3 jest najwyżej ocenianą w historii grą przez użytkowników Metacritic – może się pochwalić średnią ocen 9,4 punktu. Na średnią tą złożyły się oceny ponad 13 tysięcy osób. A po drugie, wygląda na to, że ani raz w swojej historii (przynajmniej od premiery W3) CD Projekt Red nie naraził się swoim fanom. Nic tylko pogratulować zarówno polityki wydawniczej jak i ocen, tak zgodnych zarówno wśród specjalistów w branży jak i statystycznych graczy. Średnia ocen z recenzji wynosi bowiem 93 na 100 możliwych punktów.

Ciekawi jesteśmy czy Cyberpunk 2077 utrzyma ten bardzo pozytywny dla polskiego gamedev’u trend.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

5 KOMENTARZE

  1. Wiedźmin 3 nawet nie jest taki dobry, Divinity Original Sin 2 jest o wiele lepsze

    W wiedźminie nawet nie możesz jako 3 metrowa jaszczurka pójść do łóżka z przedwiecznym szkieletem. Żałosne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię