Strona głównaWiadomościHardwareWiFi 6E oficjalnie dopuszczone do wykorzystania - prędkości wzrosną nawet do 2...

WiFi 6E oficjalnie dopuszczone do wykorzystania – prędkości wzrosną nawet do 2 Gbps

W dziedzinie łączności WiFi dokonuje się właśnie kolejny postęp. Po WiFi 6 pora na standard WiFi 6E, który dostał oficjalną zgodę FCC.

WiFi 6E to, mówiąc w skrócie, możliwość wykorzystania kolejnego pasma częstotliwości do transmisji danych. Do tej pory popularne były częstotliwości 2.4GHz i 5GHz – WiFi 6E wprowadza pasmo 6 GHz. Nowe pasmo ma szerokość 1200 MHz, dzięki czemu można utworzyć 7 kanałów do 160 MHz każdy. Powinno to pozwolić na uzyskanie prędkości rzędu 1-2 Gbps – mniej więcej tyle, ile oferuje sieć 5G.

wifi-6e

Dlaczego natomiast z wprowadzeniem standardu 6E czekano tak długo? Bo operatorzy komórkowi obawiali się, że może to wpływać na jakość ich sygnału – pasmo 6GHz jest dość powszechne w komunikacji telefonii komórkowej. Jednak Federalna Komisja Komunikacji, która dopuszcza nowe standardy, uważa, że będzie możliwe pogodzenie obu technologii.

Zobacz: Bezkonkurencyjny zestaw combo – MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI i MPG CORELIQUID K360

W kolejce natomiast już czeka standard WiFi 7, lub nazywany inaczej 802.11be. Jednak na jego wprowadzenie dla codziennego użytkownika będziemy musieli poczekać do około roku 2025. Tam kanały będą mogły mieć szerokość 320 MHz, a przepustowość – 46 Gbps.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAntyweb
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię