Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 10 automatycznie włączy programy po ponownym uruchomieniu

Windows 10 automatycznie włączy programy po ponownym uruchomieniu

Windows 10 wkrótce powinien wzbogacić się o niezwykle przydatną funkcję, dzięki której – po ponownym uruchomieniu systemu – ten automatycznie załaduje wcześniej uruchomione programy. Mechanizm na razie jest testowany przez uczestników programu Insider.

W tym tygodniu Microsoft udostępnił uczestnikom programu Insider nową wersję Windowsa 10. Okazuje się, że w ustawieniach systemu operacyjnego pojawiła się nowa, ciekawa funkcja. Domyślnie jest ona wyłączona, ale wystarczy szybka wycieczka po opcjach Windowsa 10, aby ją uruchomić. Mowa o mechanizmie, który automatycznie włączy wcześniej uruchomione programu po restarcie komputera.

Zobacz: Microsoft przez przypadek pokazał nowy wygląd menu start w Windows 10

Jestem pewien, że większość z Was spotkała się z sytuacją, w której konieczne było ponowne uruchomienie komputera. Przy dużej liczbie włączonych programów odpalanie ich wszystkich ręcznie bywa irytujące i czasochłonne. Właśnie dlatego system może to robić za nas automatycznie. Niby drobiazg, ale za to jak bardzo przydatny. Oczywiście uruchomienie wszystkich aplikacji może nie być możliwe, ale i tak nowa funkcja brzmi obiecująco.

Windows 10

Zobacz: Windows: 20-letnia dziura w zabezpieczeniach systemu

Jak już wspominałem – na razie mogą ją testować jedynie uczestnicy programu Insider. Jeśli wszystko będzie działać, to „wkrótce” powinna ona trafić do finalnej wersji Windowsa 10. Najprawdopodobniej stanie się to dopiero na wiosnę 2020 roku, bo na wtedy jest planowana duża aktualizacja Windowsa 10.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię