Strona głównaKonsoleMicrosoft przez przypadek pokazał nowy wygląd menu start w Windows 10

Microsoft przez przypadek pokazał nowy wygląd menu start w Windows 10

W środę Microsoft wypuścił nową wersję Windowsa 10. Zazwyczaj nie jest to jakieś wielkie wydarzenie, ale tym razem całkowicie zmienia się wygląd menu start. Nie wiem, jak Wam, ale mi nie za bardzo podoba się nowa wersja.

Nowy wygląd menu start trafił do najnowszej wersji systemu Windows 10, dostępnego dla uczestników programu Windows Insider. Użytkownicy szybko zauważyli między innymi zmianę wyglądu menu start. Zamiast znanych do tej pory kafelków otrzymali bardzo minimalistyczny i – w mojej ocenie – brzydki zestaw ikon. Przypomina mi to raczej Windowsa 98, ale to tylko moje zdanie.

Zobacz: Windows 10 pozwoli na zdalną obsługę komunikatów na smartfonie

Szybko okazało się, że jest to jakaś wewnętrzna wersja systemu, która nie miała jeszcze trafić do użytkowników, nawet uczestników programu Windows Insider. Dlatego firma zaleca, aby wrócić do poprzedniego wydania. W tym celu należy udać się do ustawień systemu, tam wybrać kolejno „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie „Odzyskiwanie”. Teraz pozostaje już tylko wybrać opcję „Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10″.

Windows 10 menu start
Twitter / NTAuthority

Zobacz: Windows 1.0 rozwiązanie zagadki

Oprócz tego Microsoft zapowiedział, że zmiany czekają również główny ekran Xboxa. Na razie firma testuje nowe ustawienia, ale już teraz nie podobają się one użytkownikom. Na głównym ekranie pojawi się między innymi zakładka „Discover”, nad którą nie mamy żadnej kontroli. Mówiąc w skrócie – są to reklamy. Oprócz tego ikony Game Pass, Mixer, Społeczność i Store zostały przeniesione pod kafelek z aktywną grą. Zapomnijcie też o Cortanie. Pewnie i tak z niej nie korzystaliście, ale teraz na dobre znika z Windowsa i Xboxa.

Xbox nowy ekran główny

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię