Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 10 – kiedy skończy się wsparcie?

Windows 10 – kiedy skończy się wsparcie?

Microsoft poinformował kiedy zakończy się wsparcie dla systemu Windows 10. Obecnie firma przygotowuje godnego następcę, jednak czy będziemy musieli od razu przenosić się na nowy system?

Windows 10 ma już prawie 6 lat, ale nadal jest rozwijany. Za kilkanaście dni Microsoft udostępni aktualizację, która ma wprowadzić wiele zmian i być wręcz nową wersją Windowsa. Tym samym wsparcie dla obecnego sytemu będzie powoli się kończyło. Jak podaje firma z Redmond wsparcie dla Win10 będzie trwało do 2025 roku.

Zobacz: Windows 11 – Microsoft straszy nowym systemem

Byłoby to zgodne ze standardowym cyklem życia systemów Microsoftu, który zwykle wspiera swoje OS-y przez dziesięć lat od premiery. Choć zdarzało się, że czas ten był wydłużany. Przez pierwsze pięć lat jest to wsparcie podstawowe, gdzie rozwijane jest oprogramowanie i dodawane są nowe funkcje systemu. Potem dostępne są już tylko różnego rodzaju poprawki.

Obecny system będzie wspierany dokładnie do 14 października 2025 roku. Z kolei już 24 czerwca zobaczymy jego następcę. Miejmy nadzieję, że ewentualna przesiadka będzie bezproblemowa i przyjemna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię