Advertisement
Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 10 - dlaczego jest "niekompatybilny" z majową aktualizacją?

Windows 10 – dlaczego jest „niekompatybilny” z majową aktualizacją?

Wygląda na to, że Microsoft blokuje (przynajmniej póki co) majową aktualizację dla Windows 10. Jednak w tym szaleństwie jest metoda.

Tegoroczna majowa aktualizacja dla Windows 10 pojawiła się już niemal tydzień temu, ale wciąż wiele osób ma problemy z jej instalacją. Widzą one komunikat, że ich komputer jest niekompatybilny z najnowszym update’m. Jeśli Wy też go zobaczyliście – uspokajamy. To po prostu efekt rozważnego podejścia Microsoftu do najnowszego zestawu łatek i funkcjonalności.

Zobacz: Najnowsza aktualizacja Win 10 powoduje znikanie plików i miesza w profilach

To pierwsza z dwóch dużych aktualizacji jakie zostały zaplanowane dla Windows 10 w tym roku. Na niektórych komputerach już się pojawiła, ale dla niektórych została wstrzymana. Jednak, jak już bywało w przeszłości, Microsoft po prostu nie wrzuca jej od razu na każdy możliwy komputer. Nie wiadomo dokładnie ile PC może w tym momencie otrzymać Update dla Windows 10, ani jakie są kryteria przyznawania dostępu. Wiadomo jedynie, że jest to powszechna kwestia. 

Nowa notyfikacja na temat braku kompatybilności jest dość alarmująca i niestety nie oferuje żadnych szczegółów na temat tego, który element naszego zestawu jest problematyczny. Jednak stoi za tym poważna i logiczna przesłanka. Microsoft nie jest w stanie wychwycić każdego problemu przy tak gigantycznej ilości kombinacji specyfikacji komputerów. Powolne wypuszczanie aktualizacji na kolejne komputery jest więc jak najbardziej zrozumiałą decyzją. Nawet sam Microsoft przyznał krótko po premierze majowej aktualizacji dla Windows 10, że odkrył w niej kilka problemów. 

Dlatego polecamy uzbroić się w cierpliwość. Lepiej, żeby twórcy uporali się z błędami, niż żeby nasze komputery otrzymały “dziurawy” system operacyjny.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię