Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 w końcu odzyska zegarek na drugim monitorze?

Windows 11 w końcu odzyska zegarek na drugim monitorze?

Windows 11 jest dostępny od prawie 2 miesięcy, a jego odbiór był bardzo różny. Sporo początkowych bugów, fixów oraz błędnych decyzji Microsoftu, które sprawiły, że użytkowników Win11 jest póki co mało.

Popularności Windows 11 nie pomagają kontrowersyjne kwestie i decyzje związane z interfejsem. Niektóre to tylko estetyka, mamy nowe menu kontekstowe, które w założeniach ma uporządkować kilka rzeczy. Ale Microsoft już kilka razy pokazał, że mimo swoich pomysłów, słucha użytkowników. Tak było na przykład z sugestią użytkowników, by zmienić wygląd i lokalizację suwaka głośności.

windows 11

Tym razem zmiany będą dotyczyły czegoś, co nie powinno zostać zmienione / popsute (niepotrzebne skreślić) od samego początku. W Windows 11 data i czas aktualnie wyświetlane są tylko na głównym monitorze, niezależnie od tego ile ich mamy. Na szczęście nadchodzi aktualizacja, która aktualnie znajduje się w fazie testów programu Insiders, która przywraca ten element pozostałym ekranom. To jedna z tych zmian, która albo przeszła niezauważona, albo rozwścieczyła użytkowników. Niezależnie od opinii na jej temat, można by się spodziewać, że pojawi się przynajmniej opcja włączenia określonego zachowania. Niestety, do tej pory użytkownicy naprawiali problem zewnętrznymi aplikacjami.

Zobacz: OneDrive  – Microsoft kończy wsparcie usługi

Oprócz zegarka, w testach znajdują się kolejne zmiany związane z pozbywaniem się Panelu Sterowania oraz poprawki menu Start. Będzie można wybrać czy chcemy tam widzieć więcej przypiętych elementów, czy może jednak więcej rekomendacji. Kolejna rzecz, która powinna była znaleźć się w systemie od początku. Użytkownicy na te zmiany będą musieli poczekać jeszcze chwilę, niektóre mogą się w ogóle nie pojawić w aktualizacji do stabilnej wersji – choć większość zapewne powinna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię