Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows Core OS – nowy system wyciekł przez stronę Microsoftu

Windows Core OS – nowy system wyciekł przez stronę Microsoftu

Z dokumentacji technicznej Windows 10 (1903) możemy wyczytać, że Microsoft wkrótce wypuści na rynek nowy system operacyjny o nazwie Windows Core OS. Ten modułowy system ma znaleźć zastosowanie zarówno w laptopach, desktopach, konsolach i wielu innych urządzeniach.

Wygląda na to, że Microsoft przygotował uniwersalny system, który będzie dedykowany szerokiej gamie sprzętu, od komputerów przez gogle rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, wyświetlacze typu Surface Hub 2 aż po Xboxa. Bardzo możliwe, że Windows Core OS znajdzie się również w Xbox Scarlett.

Zobacz: Windows 7 – Microsoft przypomina o kończącym się wsparciu systemu

Co ciekawe prace nad nowym OS trwają już od pięciu lat, a pierwsze doniesienia na jego temat pojawiły się już dwa lata temu. Teraz oficjalne informacje na jego temat pojawiły się w dokumentacji do Windows 10 (1903). Jest to pierwszy tego typu przypadek, gdy gigant z Redmond informuje o nowym systemie w ten sposób.

Możemy spodziewać się, że Windows Core OS będzie systemem o wielu nakładkach wykorzystywanych rożnych typów urządzeń. Rdzeń systemy pozostanie ten sam, różnica będzie polegała tylko na zmianie wyglądu i dostosowaniu funkcji do konkretnego typu urządzenia. Windows Lite również ma wykorzystywać Windows Core OS.

Zobacz: Windows 10: najnowsza aktualizacja spowalnia komputery

Microsoft jeszcze w kwietniu wspominał o nowym systemie w dokumentach dotyczących Windows 10 (1903). Znajdziemy je w opisach wcmp (Windows Shell Composer ID), wPId (Windows Core OS product ID) oraz wsId (Windows Core OS session ID). Wygląda więc na to, że nie będziemy długo czekać na oficjalną prezentację Windows Core OS. A bardzo możliwe, że dowiemy się czegoś już 2 października podczas konferencji poświęconej urządzeniom Surface.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię