Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows otrzyma przywracanie systemu z kopii w chmurze. Wersja preview ma już...

Windows otrzyma przywracanie systemu z kopii w chmurze. Wersja preview ma już odpowiednie wpisy w dokumentacji

Gdyby zapytać posiadaczy PeCetów jaka jest najbardziej męcząca czynność związana z obsługą komputera, pewnie spore grono wskazałoby na reinstalację Windows. Już niedługo może ona być nieco mniej frustrująca.

Wraz z nadejściem nowych wersji systemu i tak wiele się w kwestii reinstalacji zmieniło. Sam proces nie jest już aż tak długotrwały jak kiedyś, a przeniesienie wielu usług do Sieci dodatkowo ułatwia sprawę. Już wkrótce może być jeszcze prościej.

Zobacz: Microsoft przez przypadek pokazał nowy wygląd menu start w Windows 10

Microsoft planuje wprowadzić do systemu Windows przywracanie systemu z Sieci. Do tej pory można to było zrobić z lokalnej kopii, ale na dysku z reguły szybko kończy się miejsce, a użytkownicy zapominają o regularnym tworzeniu backupu. Funkcja ta tym samym staje się średnio przydatna.

Zobacz: Już za pół roku powinieneś zrezygnować z Windowsa 7

W najnowszej wersji preview Windows 10 (build oznaczony numerem 18950) zauważono wpisy do dokumentacji nawiązujące do funkcji odzyskiwania w trybie “cloud download”. To oznacza, że prawdopodobnie już niedługo będzie można przywrócić system z kopii w chmurze. To bardzo wygodna i pożyteczna funkcja, która nota bene… w systemach Apple istnieje już od 2011 roku. Dobrze, że Windows w końcu też ją dostanie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię