Advertisement
Strona głównaGryAktualnościWorld of Warcraft: Shadowlands idealne dla nowych graczy

World of Warcraft: Shadowlands idealne dla nowych graczy

W tym roku World of Warcraft obchodzi swoje 16-lecie. Między innymi z tej okazji Blizzard wypuszcza ósmy już duży dodatek o nazwie Shadowlands. Reżyser gry – Ion Hazzikostas – obiecuje, że premiera rozszerzenia będzie jednocześnie najlepszym momentem na rozpoczęcie gry w WoW-a od debiutu w 2004 roku.

Nie każdy musi lubić World of Warcraft i nie każdy musiał zagrać w tę produkcję MMORPG. Jednak chyba wszyscy zgodzimy się, że WoW to tytuł już teraz kultowy, który na zawsze przejdzie do historii gier. Powodów ku temu jest wiele, jak chociażby fakt bycia przez bardzo długi czas najpopularniejszą produkcją MMORPG na globie. W tym roku World of Warcraft kończy 16 lat i z tej okazji do graczy trafi ósmy już dodatek o nazwie Shadowlands. Co zmieni się w Azeroth?

World of Warcraft Shadowlands idealne dla nowych graczy?

Z jednej strony gra, która rozwijana jest przez 16 lat to marzenie każdego gracza. Co prawda co jakiś czas trzeba zapłacić za kolejne dodatki, ale możliwość obcowania z ukochanym światem przez tak długi czas to coś, co może przyciągać. Jednak takie podejście rodzi też całą masę problemów. Bo jeśli ktoś nigdy w World of Warcraft nie grał, to trudno będzie mu dołączyć do tej przygody po tak długim czasie i z tyloma dodatkami do ogarnięcia. Ogrom świata może po prostu zniechęcać kogoś, kto dopiero chciałbym sprawdzić, jak wygląda uniwersum Azeroth.

– To zniechęcające dla nowych graczy. Przez lata odkryliśmy między innymi to, że mamy setki godzin historii do opowiedzenia, ale nie chcemy, aby dogonienie znajomych lub dotarcie do najnowszej zawartości zajmowało aż tyle czasu. Dlatego zdecydowaliśmy się z czasem na przyspieszenie gry. To niestety zaprowadziło nas do miejsca, w którym tempo naszej gry nie było takie, jakie powinno być. Było to szczególnie przytłaczające dla wszystkich nowych ludzi przybywających na tym etapie – powiedział Ion Hazzikostas, reżyser gry World of Warcraft w Blizzard Entertainment.

Właśnie dlatego twórcy zdecydowali się na pewne zmiany w nowym dodatku World of Warcraft: Shadowlands. Ten zostanie wydany jeszcze w tym roku i według Hazzikostasa będzie to najlepszy moment na rozpoczęcie grania w WoW-a od 2004 roku, kiedy zadebiutowała sama gra. Początkowo gracze w dużym skrócie poznają czym są Horda i Przymierze i co wydarzyło się przez te wszystkie lata. Następnym krokiem będzie ogranie dodatku Battle for Azeroth. Po kilkudziesięciu godzinach nowi gracze będą znali świat gry i wszystkie mechaniki i tym samym powinni być gotowi do rozpoczęcia przygody w Shadowlands.

World of Warcraft: Shadowlands

WoW: Shadowlands zadebiutuje jeszcze w tym roku. Historia skupi się na Sylvanie, która otworzy portal do świata nieumarłych. W tym tygodniu rozpoczną się beta testy rozszerzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię