Strona głównaEsportWorlds 2021 League of Legends mają zostać przeniesione z Chin do Europy...

Worlds 2021 League of Legends mają zostać przeniesione z Chin do Europy [plotka]

Jak podaje serwis Upcomer, opierając się na swoich źródłach, Riot Games przygotowuje się do ogłoszenia, że Worlds 2021 zostaną przeniesione z Chin do Europy.

Twórcy League of Legends, firma Riot Games, podobno przygotowuje się do ogłoszenia, że tegoroczne Mistrzostwa Świata League of Legends, czyli Worlds 2021 zostaną przeniesione z Chin do Europy. Zmiana ma być podyktowana trudnościami z odpowiednim zorganizowaniem i zabezpieczeniem podróży całej ekipy produkcyjnej do Chin. Decyzja podobno zapadła całkiem niedawno – jeszcze w piątek zespoły walczące o miejsca w Worlds 2021 przez LCS (amerykańską najwyższą ligę LoL-a), pracowały nad uzyskaniem wiz do Chin.

Worlds 2021

Pierwotnie Mistrzostwa Świata League of Legends 2021 były planowane jako wydarzenie rozgrywane w kilku chińskich miastach, m.in. Szanghaju, Qingdao, Wuhan, Chendu oraz Shenzen. Zeszłoroczna edycja Worlds również odbywała się w Chinach, bez udziału publiczności aż do wielkiego finału, rozgrywanego na stadionie w Szanghaju, jednak dla ograniczonej liczby widzów. Wszystko to oczywiście z racji restrykcji związanych z pandemią COVID-19.

Zobacz: League of Legends – w aktualizacji 1.15 zadebiutuje nowa postać, Akshan

Ostatni raz kiedy Europa gościła Worlds miał miejsce w 2019 roku – był to również ostatni raz kiedy widownia mogła śledzić turniej w całości na żywo. Wtedy mecze Mistrzostw Świata były rozgrywane między innymi w Berlinie, Madrycie oraz Paryżu.

Co do zmiany lokalizacji – serwis Upcomer poprosił Riot o komentarz, jednak póki co organizator Worlds 2021 milczy na ten temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceUpcomer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię