Strona głównaKonsoleWspółtwórca Achievementów odszedł z Microsoftu

Współtwórca Achievementów odszedł z Microsoftu

Chris Novak, weteran Xboxa oraz współtwórca osiągnięć, po 20 latach odszedł z Microsoftu. Bez niego środowisko Xbox nie byłoby tym czym jest dzisiaj.

Oprócz osiągnięć gracze zawdzięczają mu również kilka innych kultowych już usług Microsoftu takich jak Game Pass i Xbox Live. Ostatnio był szefem ds. projektowania w Xbox. Przez lata pomagał wprowadzić tryb fotograficzny oraz systemy osiągnięć, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie grania i to nie tylko na konsolach Micrsoftu.

Według serwisu Polygon – Novak na razie bierze wolne od pracy i rozważa co dalej robić. Przede wszystkim chce ułożyć na nowo życie po stracie bliskiej osoby. Nie zamierza od razu szukać nowego zatrudniania. Zdradził jednak, że w Xbox nadchodzą nowe ekscytujące rzeczy. Pozostanie w pobliżu oznaczyłoby poświęcenie kolejnych kilku lat życia.

Zobacz: Elder Ring – nie podnoś majtek bo dostaniesz bana

Zanim został szefem ds. badań i projektowania Xbox w 2016, Novak był architektem projektowym w Xbox. Wtedy pomagał zaprojektować HoloLens i gry takie jak Ryse: Son of Rome i Sunset Overdrive.

Pracę w firmie zaczął w 2002 roku, pracował wtedy nad Project Gotham Racing 2-4, Crackdown i Forza Motosport. Wcześniej pracował w EA m.in. przy PGA Tour 96, Andretti Racing, NASCAR 98-2000 i Knockout Kings 2000.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepolygon
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię