Strona głównaGryAktualnościWspółtwórca Half-Life 2 i Portal powraca do Valve

Współtwórca Half-Life 2 i Portal powraca do Valve

Gabe Newell potwierdził, że współtwórca Half-Life 2 oraz Portal, Eric Wolpaw powrócił do pracy w Valve. Czy możemy spodziewać się, że Valve na dobre wróci do tworzenia gier? Czy w tej sytuacji możemy liczyć na kontumację, któregoś z flagowych tytułów?

Wolpaw opuścił firmę w lutym 2017 roku wraz z kilkoma innymi scenarzystami, w tym z Markiem Laidlawem i Jayem Pinkertonem, który do firmy powrócił w lipcu zeszłego roku. W mediach społecznościowych krążył e-mail od Gabe’a Newella, który potwierdza powrót scenarzysty. Ostatecznym dowodem jest nazwisko autora na liście zatrudnionych przy tworzeniu karcianki Artifact. To oznacza, że Wolpaw musiał powrócić do Valve jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku.

Zobacz: Rekordowe zainteresowanie CS:GO. Model free-2-play działa cuda

To, nad czym teraz pracują Wolpaw i Pinkerton to tylko przypuszczenia, jednak od pewnego czasu pojawiają się plotki na temat Half-Life VR. Niezależnie od tego czy plotki potwierdzą się, pewne jest, że Valve pracuje obecnie nad czymś nowym i ekscytującym. W innym przypadku deweloperowi nie udałoby się namówić obu panów do powrotu.

W 2017 Laidlaw zamieścił swoją wizję scenariusza Epizodu 3 do Half-Life 2, zabijając nadzieję na Half-Life 3. Tylko, że trzeci Epizod nigdy nie ujrzał światła dziennego, a to daje iskierkę nadziei, ale nie zapeszajmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię