Strona głównaKonsoleWspółtwórca PlayStation Network opuszcza Sony Interactive Entertainment

Współtwórca PlayStation Network opuszcza Sony Interactive Entertainment

John Kodera to człowiek stojący za wieloma flagowymi usługami sony takimi jak PlayStation Network, PS Plus, PS Now i PS Store. Według najnowszych doniesień opuszcza on Sony Interactive Entertainment.

Jon Kodera, zastąpił Andrew House’a na stanowisku dyrektora generalnego oddziału, zanim ustąpił miejsca Jimowi Ryanowi. Kierował on grupą Sony Network Entertainment  od 2013 roku i przekształcił ją w jeden z kluczowych filarów biznesu Sony zanim został wchłonięty w ramach restrukturyzacji.

Zobacz: Windows 10 otrzymuje kolejną dużą aktualizację 20H2 dla insiderów

Obecnie PS Store jest jednym z największych czynników przychodowych  firmy, a PS Plus utrzymuje rekordową liczbę subskrypcji i ma ogromny udział w wyniku finansowym firmy. Na początku 2019 roku Kodera podjął decyzję do zdegradowaniu się z rogi dyrektora generalnego i umożliwił Jimowi Ryanowi przejęcie obowiązków. Tymczasem Kodera skupiał się na segmencie sieci. Nie jest jasne na czym będzie polegała jego rola w Sony Corp, ale można założyć, że nadal będzie się zajmował usługami online i wykorzysta swoje ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.

Czy tym samym możemy spodziewać się nowych usług Sony? A może w końcu doczekamy usługi subskrypcji gier na wzór Microsoftu? Tego na razie nie wiemy, jednak zdecydowanie tego byśmy sobie i Wam życzyli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię