Strona głównaWiadomościYouTube i streamerzyWyrok dla Isamu za wypowiedź o Cyganach. Prokuratura rok temu umorzyła sprawę

Wyrok dla Isamu za wypowiedź o Cyganach. Prokuratura rok temu umorzyła sprawę

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych doprowadził do skazania youtubera Isamu. Co ciekawe, rok temu prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Sprawa dotyczy incydentu sprzed ok trzech lat, kiedy to podczas jednego ze streamów Isamu powiedział: Nienawidzę Cyganów, Bułgarów. Jeb… brudasów. Jeśli ty ich nienawidzisz, daj mi lajka. Niech te brudy podbiją sobie jakiś kraj i tam mieszkają.

Ponad rok temu sprawa została zgłoszona do prokuratury przez zatroskanego obywatela – czytamy w artykule Gazety Wyborczej z marca 2018 roku. Isamu przekonywał podczas przesłuchania, że wypowiedź wynikała z nerwów wywołanych przez Cyganów zaczepiających go tego dnia na parkingu samochodowym. Autor artykułu zaznacza, że prokurator umorzył postępowanie wyłączenie po wypowiedziach youtubera o tym, że jest on osobą bezrobotną i biorąc pod uwagę fakt jego działalności dobroczynnej. Nie zajrzał przy tym na jego kanał na YouTubie, gdzie można trafić na podobne wypowiedzi.

Zobacz: Rafonix przed sądem. Patostreamer odpowie za pobicie niepełnosprawnego

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowił jednak odświeżyć sprawię i skierować ją do sądu. Isamu usłyszał wyrok w postaci grzywny oraz pierwszego i ostatniego ostrzeżenia. Ew. kolejne wyroki byłyby mniej łaskawe. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz: Tego jeszcze w patostreamie nie było – pobili się do krwi, a później dusili. Policja już zajmuje się sprawą

Internauci bronią Isamu i udowadniają, że nie jest on złym człowiekiem. Jako jeden z przykładów podawany jest link do portalu SięPomaga, za pomocą którego youtuber oddał potrzebującym już ponad 46 tys. zł. Isamu wielokrotnie organizował też zbiórki krwi na różnego rodzaju eventach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię