Strona głównaGryAktualnościPracownicy BioWare straszą graczy, Dragon Age 4 to Anthem ze smokami

Pracownicy BioWare straszą graczy, Dragon Age 4 to Anthem ze smokami

BioWare nie ma powodów do radości, ostatnie dwie gry studia powiedzmy, że są średnie. Mass Effect: Andromeda oraz Anthem nie były tym, czego spodziewali się gracze. Sytuacja ta wywiera jeszcze większą presję na deweloperach, którzy obecnie pracują nad Dragon Age 4, wygląda jednak na to, że deweloper nie wyciąga wniosków ze swoich wcześniejszych porażek.

Kierunek jaki obiera BioWare może być rozczarowujący dla większości graczy. Obecnie ekipa BioWare w Austin rozwija drugą wersję Dragon Age 4. Pierwsza, o kodowej nazwie Joplin była współtworzona przez Mike’a Laidlawa, który brał udział w tworzeniu również poprzednich części serii. Ta jednak została odwołana w 2017 roku, a zasoby deweloperskie zostały przeniesione do pracy nad Anthem. Jak to się skończyły wszyscy wiemy.

Pierwotna wersja Dragon Age 4 miała być mniejsza niż większość gier studia, jednak miała kłaść duży nacisk na wybory gracza. Gra polegałaby na szpiegowaniu krainy Imperium Tevinter, rządzonej przez magów i wykonywaniu powtarzalnych napadów i misji. Według twórców tej wersji gry zaczęła ona być „bardzo fajna”. Odwołanie projektu spowodowało odejście Laidlawa oraz innych kluczowych członków zespołu.

Zobacz: Dragon Age 4 na kodzie Anthem. Czy fani mają się czego obawiać?

Co proponuje, zatem drugie podejście do gry o nazwie kodowej Morrison? Nad drugą wersją Dragon Age 4 pracuje Matt Goldman, który był dyrektorem artystycznym Dragon Age: Inkwizycja. Według informacji do budowy nowego DA wykorzystano kod i technologię Anthem. Przez to mówi się, że gra skupia się na rozgrywkach sieciowych, a niektórzy pracownicy BioWare opasują grę jako Anthem ze smokami. Tytuł ma mieć silniejszy nacisk na misje dla jednego gracza niż Anthem, ale gra wieloosobowa ma być znaczącą częścią gry. Questy mają być przydzielane w zależności od decyzji jakich dokonają wszyscy członkowie zespołu w rozgrywanej grze.

Zobacz: Dragon Age 4 będzie miał tryb multiplayer, ale dla serii to nic nowego

Jeżeli już zaczynacie się martwić, to jeszcze nie panikujcie. Gra jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju i wiele może się zmienić. Można to poprzeć słowami jednego z pracowników:

Maja wiele pytań bez odpowiedzi. Poza tym wiem, że [Dragon Age 4] zmieni się pieć razy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to byłoby całkowite ubicie serii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię