Advertisement
Strona głównaKonsoleOjciec zbudował dla niepełnosprawnej córki kontroler do grania w Zeldę

Ojciec zbudował dla niepełnosprawnej córki kontroler do grania w Zeldę

Wiele miesięcy temu Microsoft zaprezentował Xbox Adaptive Controller, czyli kontroler stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych. Rory Steel wykorzystał go jako bazę i dodatkowo połączył z konsolą Nintendo Switch, aby jego córka mogła grać w Zelda: Breath of the Wild.

Xbox Adaptive Controller to kontroler stworzony przez Microsoft z myślą o osobach niepełnosprawnych. Powstał w prostym celu – aby osoby z niepełną sprawnością fizyczną też mogły cieszyć się grami na konsoli amerykańskiej firmy. Chociaż Microsoft marzyło się, aby urządzenie działało też na PlayStation oraz Switchu, to oficjalnie wspiera tylko i wyłącznie Xboxa. Dla Roryego Steela nie był to problem.

Zobacz: Xbox Series X z trybem Windows do obsługi Steam i Epic Games Store?

Mężczyzna wykorzystał Xbox Adaptive Controller jako bazę dla własnego projektu. Chciał zbudować kontroler dla swojej niepełnosprawnej córki, na którym mogłaby grać w Zelda: Breath of the Wild na konsoli Nintendo Switch. Projekt nie był łatwy do zrealizowania, ale nie niemożliwy. Rory wykorzystał do tego sporo kabli, ale ostatecznie się udało. Jego córka może grać w ulubioną grę. Mężczyzna podkreśla, że póki co jest to wersja 1.0 i w przyszłości planuje kolejne usprawnienia.

Zobacz: Dostałeś Nintendo Switch na Święta? W te gry musisz zagrać

Rory Steel pochwalił się swoim dziełem na Twitterze. Jego wiadomość została podana dalej przez samego Phila Spencera, czyli szefa Xboxa. Jego zdaniem jest to niesamowite osiągnięcie. W pełni się z tym zgadzam. Taki ojciec to prawdziwy skarb!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię