Strona głównaKonsoleXbox Network – umożliwi granie online bez wykupywania Xbox Live Gold

Xbox Network – umożliwi granie online bez wykupywania Xbox Live Gold

W związku z boomem na sieciowe gry free-to-play Microsoft idzie za ciosem i umożliwia granie w sieci bez konieczności wykupywania Xbox Live Gold. Nowa usługa została nazwana Microsoft Xbox Network.

Duży wzrost popularności gier free-to-play niejako zmusił Microsoft do udostępnienia graczom darmowego Xbox Network. Dzięki temu gracze mogą już swobodnie ogrywać darmowe gry sieciowe bez konieczności opłat abonamentowych za Live Gold. Oznacza to, że możliwość ogrywania takich produkcji jak Fortnite czy Apex Legends oraz nadchodzącego Halo Infinite.

Zobacz: Najdroższy kontroler do Xboxa na świecie kosztuje ponad 330 tysięcy złotych

Microsoft potwierdził zmianę polityki serwisowi The Verge i stwierdził, że Xbox Network odnosi się do podstawowej usługi online Xbox i ma na celu odróżnienie jej od członkostwa Xbox Live Gold.

Można pokusić się również o stwierdzenie, że firma używa nowej usługi i nazewnictwa jako przynęty na graczy. Działanie to wydaje się być spójne z polityką Microsoftu co do profitów jakie daje Xbox Live Gold m.in. możliwość grania w chmurze czy dostęp do ogromnej biblioteki gier. Firma zdecydowała również na rezygnację z 12-miesięcznych abonamentów Xbox Live Gold na rzecz szerszej oferty Game Pass.

Niektórzy testerzy Xbox zauważyli, że na pulpicie pojawiły się nowe opcje oraz, że z większości opisów zniknęły punkty o konieczności posiadania usługi Xbox Live.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię