Strona głównaKonsoleXbox Series – Microsoft jest świadomy problemów z kontrolerami i pracuje nad...

Xbox Series – Microsoft jest świadomy problemów z kontrolerami i pracuje nad poprawką

Wygląda na to, że nie tylko kontrolery DualSense sprawiają problemy. Gracze donoszą o problemach z brakiem reakcji kontrolerów do Xbox Series X i S. Różnica jest taka, że Microsoft w przeciwieństwie do Sony nie neguje problemu i pracuje nad poprawką.

Niektórzy gracze skarżą się, że nowa wersja bezprzewodowego kontrolera do Xbox Series nie rejestruje wszystkich wciśnięć przycisków. Problem ten jest zauważalny zarówno na konsolach Xbox Series jak i na PC. Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Zobacz: Xbox Game Pass: z usługi zniknie Wiedźmin 3 i kilka innych gier

Gorsza wiadomość jest taka, że problem jest irytujący i występuje w różnych sytuacjach i nie zawsze. Jedyna rzecz, którą można zrobić to zwrócić kontroler albo czekać na rozwiązanie problemu.

Na czym problem polega?

Problem z kontrolerami do Xbox Series polega na tym, że nie może on nie rejestrować każdego wciśnięcia przycisku. Może to być bardzo uciążliwe w grach m.in. w FIFA. Niektórzy gracze zgłaszają, że kontroler całkowicie przestaje reagować pomimo tego, że cały czas pozostaje połączony z konsolą.

Microsoft skomentował sprawę:

W firmie Microsoft poddajemy wszystkie nasze produkty rygorystycznym testom zapewniającym jakość i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić klientom niezrównane wrażenia z gier. Jesteśmy świadomi, że niektórzy gracze mogą nie reagować na nowe kontrolery bezprzewodowe Xbox, a nasze zespoły aktywnie pracują nad rozwiązaniem. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, zachęcamy klientów do odwiedzenia pomocy technicznej Xbox w celu uzyskania pomocy.

Nie wiadomo na czym będzie polegało rozwiązanie problemu. Czy będzie to nowa poprawiona wersja kontrolera, naprawa czy aktualizacja oprogramowania. Chociaż, biorąc pod uwagę, że problem występuje na różnych platformach jest to mało prawdopodobne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię