Strona głównaKonsoleTen dźwięk usłyszysz włączając Xbox Series X

Ten dźwięk usłyszysz włączając Xbox Series X

Wszystkie konsole (w sumie ich systemy operacyjne) w trakcie uruchamiana wydają specyficzne dźwięki. Microsoft pochwalił się właśnie, co dokładnie usłyszymy przy włączaniu Xbox Series X.

Zwracaliście kiedyś uwagę na dźwięki pojawiające się przy uruchamianiu konsoli PlayStation lub Xbox? Ja do dzisiaj pamiętam melodię z pierwszego PlayStation, po usłyszeniu której od razu wracają mi wspomnienia. Ale nie ma co ukrywać – to tak naprawdę drobiazg, który raczej nie decyduje o kupnie urządzenia. Pomimo tego Microsoft pochwalił się, co dokładnie usłyszymy po włączeniu Xbox Series X.

Melodia została udostępniona na oficjalnym profilu Xbox na Twitterze. Utwór jest raczej uspokajający, ale też bardzo długi. Trwa aż 15 sekund. Jeśli wydaje Wam się, że gdzieś już go słyszeliście, to macie rację. Ta sama melodia została użyta w filmie z maja, na którym Microsoft zapowiadał konferencję Xbox Inside z prezentacją gier na Xbox Series X. W jednym z kolejnych tweetów możemy przeczytać, że melodia jest niczym „chór gamingowych aniołów śpiewających do Twojego ucha”. To z pewnością ciekawe porównanie.

Xbox Series X zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Będzie to najwydajniejsza konsola na rynku, wydajnością przewyższająca między innymi PlayStation 5. Wiemy, jak urządzenie będzie wyglądać. Wciąż tajemnicą pozostaje cena, ale ta według plotek ma oscylować w granicach 400-500 dolarów. Microsoft pokazał już pierwsze gry, które trafią na Xbox Series X, ale amerykańska firma wciąż planuje kolejne konferencje, na których poznamy między innymi ich własne produkcje. Według pogłosek szykowana jest również druga, słabsza wersja Xbox Series S (Lockhart), która ma być pozbawiona napędu Blu-ray.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię