Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 sprzeda się lepiej niż Xbox Series X

PlayStation 5 sprzeda się lepiej niż Xbox Series X

PlayStation 5 sprzeda się lepiej niż Xbox Series X – tak przynajmniej sugerują rynkowi analitycy z firmy Ampere Analysis. Ich zdaniem Sony nie osiądzie na laurach i wykorzysta przewagę zdobytą na obecnej generacji konsol.

Najbliższe miesiące w świecie gier upłyną nam głównie pod jednym tematem – konsol nowej generacji. Wszyscy będą się zastanawiać i dyskutować nad wyższością jednego urządzenia nad drugim. Kto stworzył lepszą konsolę? Kto będzie miał lepsze gry? Która z firm zaoferuje ciekawsze usługi i funkcje dodatkowe? No i wreszcie – kto wygra bitwę o dziewiątą generację konsol? Zdaniem analityków zwycięzca może być tylko jeden i będzie to PlayStation 5.

PlayStation 5 wygra z Xbox Series X

Firma analityczna Ampere Analysis przewiduje, że w ciągu pierwszych czterech lat (do 2024 roku) PlayStation 5 sprzeda się w liczbie około 66 milionów egzemplarzy. W tym samym czasie Xbox Series X ma znaleźć 37 milionów nabywców na całym świecie. Co wpłynie na takie wyniki? Zdaniem analityków wsteczna kompatybilność. Nie jest tajemnicą, że dzisiaj dużo więcej osób ma w swoich domach PlayStation 4 niż Xbox One. Większość z nich nie będzie chciało rezygnować z posiadanej już biblioteki gier i dlatego ponownie wybiorą konsolę Sony. Argument wydaje się jak najbardziej sensowny i logiczny.

PlayStation 5 vs Xbox Series X - sprzedaż
fot. Ampere Analysis

Jednocześnie firma Ampere Analysis przewiduje, że cena obu urządzeń nie będzie miała aż tak dużego znaczenia, o ile w obu przypadkach nie przekroczy kwoty 500 dolarów. W opinii analityków jest to bariera, do której cena nie jest aż tak ważnym czynnikiem sprzedażowym.

Warto też dodać, że sprzedaż PlayStation 5 na poziomie 66 milionów egzemplarzy w ciągu pierwszych czterech lat chociaż wysoka, to jednak raczej nie zachwyca. W tym samym czasie PlayStation 4 znalazło 80 milionów nabywców. Z drugiej strony należy pamiętać, że premiera urządzenia odbywa się w trudnym czasach gospodarczo-społecznych, a na dodatek cena może być wyższą niż przy poprzedniej generacji. To wszystko na pewno będzie miało wpływ na popularność PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię