Strona głównaKonsoleXbox Series X – zobacz jak szybko ładują się gry

Xbox Series X – zobacz jak szybko ładują się gry

Microsoft opublikował materiały prezentujące możliwości techniczne Xbox Series X, na filmie zobaczymy jak szybko ładują się gry w porównaniu do Xbox One X. Na materiałach nie widać samej konsoli, jednak tym razem zaufajmy na słowo.

Microsoft zaprezentował dwa materiały przedstawiające możliwości ich konsoli nowej generacji. Na pierwszym materiale został porównany czas ładowania State of Deacy 2 na Xbox Series X oraz Xbox One X. Nowa konsola załadowała grę w kilka sekund. Dla porównania One X potrzebował na to 40 sekund więcej.

Drugi materiał pokazuje, że konsola może przywrócić grę do miejsca, w którym skończyliśmy. Co więcej zapamiętuje wiele tytułów jednocześnie. To tak jakby hibernowała każdą z gier, a nie w rzeczywistości ją wyłączała. Wczytanie z kolei zajmuje kilka sekund i trwa zdecydowanie krócej niż odpalenie gry od nowa.

Zobacz: Xbox Series X – oficjalna specyfikacja robi wrażenie!

Szybkie ładowanie będzie przydatne zwłaszcza podczas wczytywania zapisów gry i przemieszczania się pomiędzy lokacjami. Zachodzi tylko ryzyko, że nie będziemy mogli przeczytać wskazówek jakie prezentują twórcy na ekranach ładowania.

Zobacz: Xbox Series X: Microsoft ujawnia detale nowego kontrolera

Xbox Series X ma trafić na półki sklepowe pod koniec tego roku. Niestety nawet przez dwa lata na konsolę nie będą dostępne tytuły ekskluzywne. W tym czasie każda gra będzie dostępna również dla Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceyoutube
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię