Strona głównaKonsoleXbox po raz kolejny wyprzedza PS5 w liczbie sprzedanych sztuk w Japonii

Xbox po raz kolejny wyprzedza PS5 w liczbie sprzedanych sztuk w Japonii

Konsole Xbox znowu wyprzedziły PlayStation 5 w Japonii jeśli chodzi o wyniki sprzedaży. Tym razem konsol Microsoftu sprzedano ponad dwukrotnie więcej niż Sony.

Konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5 oficjalnie pojawiły się w sklepach w listopadzie 2020, ale wielu fanów nadal czeka na to, by położyć ręce na swoim egzemplarzu. Fabryki nie dają sobie rady z wypełnieniem zapotrzebowania – nadal trwają braki jeśli chodzi o układy scalone. Nowe zapasy zostają niemal natychmiast wyprzedane, więc niektórzy klienci w akcie desperacji kupują konsole od skalperów.

Phil Spencer

Na początku czerwca Sony zapowiadało, że planuje rozwinąć swoje możliwości produkcyjne. W tym samym czasie pojawiła się informacja, że japońska korporacja sprzedała ponad 20 milionów urządzeń na całym świecie. Z racji jednak, że zarówno PS5 jak i XSX ciągle brakuje, ciężko określić jakie są wymagania klientów jeśli chodzi o dostępność obu systemów. Cotygodniowe lub comiesięczne wyniki sprzedaży nie dają pełnego obrazu, ale dane te i tak dają ciekawy pogląd na sytuację.

Zobacz: Microsoft walczy z problemem dostaw nowych padów do Xboxów

Po raz drugi Xbox Series X wyprzedził PS5 jeśli chodzi o liczbę sprzedanych konsol w Japonii. Dane te pochodzą z serwisu Famitsu i mówią dokładnie o tym, że Microsoft sprzedał w zeszłym tygodniu 3272 konsole, podczas gdy PS5 sprzedało się w liczbie 3035 sztuk. Obie konsole wyprzedził Xbox Series S, z wynikiem 3423 sztuk – łącznie to 6695 Xboxów.

Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce w maju – pomiędzy 9 a 15 maja sprzedano 6225 Xboxów, przy 2963 konsolach PlayStation.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię