Strona głównaKonsoleZbanowali mu konto na YouTubie, bo w grze zabił feministkę?

Zbanowali mu konto na YouTubie, bo w grze zabił feministkę?

Zabijasz w grze, która polega między innymi na zabijaniu i dostajesz za to bana? Tak, jeśli ofiarą była feministka. Takie nieprzyjemności spotkały jednego z YouTuberów z prawie 500 tys. subskrypcji.

Shirrako, bo właśnie o YouTubera o takim nicku chodzi, opublikował filmik z gry Red Dead Redemption 2. Jednak nie był to zwyczajny gameplay. Na krótkim wideo gracz zaprezentował wszystkim, jak zabija feministkę z gry, która walczy o prawo kobiet do głosowania, a następnie rzucą ją świniom na pożarcie. Dosłownie świniom na pożarcie. Materiał może budzić kontrowersje, ale w gruncie rzeczy pochodzi z gry, która polega między innymi na zabijaniu innych postaci.

Zobacz także: Epic Games pozywa YouTubera z 1,7 mln subskrybentów

Czemu w takim razie Shirrako dostał bana? Najprawdopodobniej ktoś zgłosił jego kanał. Film mógł też zostać wyłapany automatycznie, przez sam mechanizm YouTube’a, ponieważ miał kontrowersyjny tytuł: „ Annoying Feminist Fed To Pigs”. Jednak należy sobie w tym miejscu zadać pytanie – czy ban za zabijanie w grze, która polega na zabijaniu, nie jest aby lekką przesadą? Ktoś może powiedzieć, że to obrazoburcze, ale w gruncie rzeczy nie możemy zapominać, że to zlepek pikseli. Nic więcej.

Zobacz także: Youtuber otrzymał śmiertelne pogróżki za przeciek z nowego The Elder Scrolls

Na szczęście nałożony początkowo ban na konto został zdjęty. YouTube dokładnie zbadał sprawę i zdecydował się jedynie na nałożenie na film ograniczenia wiekowego. Co ciekawe, Shirrako nadal ryzykuje. Po zdjęciu bana opublikował kolejne filmy, w których bije Chińczyka, deportuje Meksykanina czy też uderza postać podobną do Hitlera. Wszystko to dzieje się w grze Red Dead Redemption 2. Najwyraźniej YouTuber chce się wybić na kontrowersji. Po części już mu się to udało.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Szok,jak mozna zbanować konto za cos takiego?Przecież to tylko gra ,ci którzy zgłosili jego kanał,nie odróżniaja świata wirtualnego od rzeczywistego .A co z innymi grami jak GTA,nawet,w,Fortnite zabijają .Kiedy w grach zabijaja facetów nikt nie robi sprzeciwu,ale gdy feministke,to juz robi sie problem.Jeśli firma która wyprodukowała grę,uważa to za normalne,to w czym problem?Jego kanal jest naprawde dobry.Zablokowali jemu a później,by to zrobili ,nastepnym.Chore,dobrze że dużo osób go wspierało,przecież,nie zrobił,nic złego.I kanał odblokowali.Każdy gra w gry zabija to normalne,lecz to fikcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię