Strona głównaKonsoleZabezpieczenia PS5 złamane

Zabezpieczenia PS5 złamane

Gracze mogą instalować już nieoficjalne oprogramowanie oraz gry. Wszystko to „zasługa” specjalistów od łamania zabezpieczeń.

Pomimo tego, że od premiery PS5 minęło już dwa lata, to z dostępnością konsoli nadal są problemy. Owszem możemy kupić urządzenie w różnych dziwnych konfiguracjach z milionem gier, padów i innych gadżetów, ale samą konsolę raczej ciężko dostać.

Według informacji przekazanych przez znanego hakera Lance McDonalda, udało się złamać zabezpieczenia konsoli PS5. Na jego kanale został zaprezentowany materiał, w którym pokazuje dostęp do funkcji programistycznych, które standardowo ukryte są przed zwykłymi użytkownikami.

Zobacz: Marvel Entertainment i Motive Studio stworzą nową grę Iron Man

Haker potwierdził, ze zabezpieczenie japońskiej konsoli zostały złamane. Dzięki temu gracze mają możliwość emulacji gier z poprzednich generacji konsol oraz tworzyć własne łatki do gier. Na materiale możemy zobaczyć menu programistyczne oraz narzędzi oferowanych przez konsolę.

Złamanie zabezpieczeń w praktyce pozwoli na emulację gier z poprzednich generacji konsol oraz wgrywanie autorskich łatek do gier. Jailbreak na razie ma bardzo ograniczone możliwości i działa na PS5 z oprogramowaniem w wersji 4.03 z października 2021. Według autora możliwe jest także złamanie zabezpieczeń na wcześniejszych wersjach oprogramowania konsoli. Na nowszych nie będzie dostępny.

Co więcej, twórca ostrzega, że jego program działa zaledwie na 30% urządzeń i często wymaga wielu prób na uruchomienie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię