Advertisement
Strona głównaGryAktualnościZnany miecz z Wiedźmina pojawi się w Cyberpunk 2077

Znany miecz z Wiedźmina pojawi się w Cyberpunk 2077

Chyba wszyscy byliśmy pewni, że w Cyberpunk 2077 pojawi się trochę easter eggów z Wiedźmina 3. Teraz dostajemy na to pierwsze dowody, po tym, jak dziennikarze z całego świata mieli okazję zagrać w produkcję CD Projekt RED. W grze pojawi się między innymi jeden z mieczów Geralta.

Tydzień tamu dziennikarze z całego świata mieli okazję przez 4 godziny pograć w Cyberpunk 2077. W dużym skrócie można powiedzieć, że wrażenia są mieszane. Niemal wszyscy mówią o bardzo dobrej grze z rewelacyjną fabułą, której do ideału wciąż wiele brakuje. Żurnaliści podkreślają przede wszystkim wszędobylskie błędy, które przytrafiały się w ogrywanej przez nich wersji. Nie najlepszy jest też model jazdy czy system walki wręcz, a niektórzy czepiają się też RPG-owego systemu strzelania niczym w The Divison 2 i zjawisko tzw. gąbek na pociski. Ale przy okazji dziennikarze zauważyli też pierwsze easter eggi.

Miecz Wiedźmina

Wiemy, że w Cyberpunk 2077 pojawi się między innymi miecz z Wiedźmina 2 i 3. Mowa o orężu znanym jako Aerondight. Jest to miecz srebrny, za pomocą którego Pani Jeziora pasuje Geralta na rycerza, po wykonaniu zadań Kręgi na wodzie oraz W pełnym słońcu. Po wszystkim miecz trafia do rąk Rzeźnika z Blaviken. Legenda głosi, że wcześniej należał on do rycerza Lancelota. Właśnie ten miecz pojawi się w Cyberpunk 2077, ale… nie jako miecz. Dokładnie taką samą nazwę otrzyma jeden z pojazdów dostępnych w grze. Dowody na to pojawiły się w ostatnim trailerze (w 29 sekundzie filmu). Nazwę auta widać w jednym z magazynów.

Miecz Aerondight - Cyberpunk 2077

Ciri w Cyberpunk 2077?

Wielu fanów liczy też na to, że w grze spotkamy Ciri. W końcu w Wiedźminie 3 opowiada ona Geraltowi o jeden z krain, po których podróżowała. Cirilla tak opisała ten świat:

– Ludzie stamtąd mieli w głowach metal, a wojny prowadzili  na odległość, przy pomocy czegoś w rodzaju megaskopów. No i nikt nie jeździł konno, za to każdy miał mały statek powietrzny.

Czy zobaczymy bohaterkę w Cyberpunk 2077? Na pewno pojawia się jako easter egg. Dziennikarz GameSpot zapewniają, że przy rozpoczęciu gry jako Korpo w jednej z szuflad znajduje się magazyn o grach retro. Głównym tematem tego numeru jest Wiedźmin 3, a na okładce znajduje się właśnie Cirilla. Niestety, rozgrywki nie można było nagrywać, więc póki co nie mają na to dowodu. Musimy im uwierzyć na słowo.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra będzie w dniu premiery grywalna również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X, ale pełnoprawna aktualizacja na konsole nowej generacji pojawi się dopiero w 2021 roku.

Aktualne ceny Cyberpunk 2077:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię