Strona głównaKonsoleXbox Series S będzie mocniejszy niż nam się wydawało

Xbox Series S będzie mocniejszy niż nam się wydawało

Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft niemal na pewno szykuje drugą wersję swojej konsoli nowej generacji. Xbox Series S ma być urządzeniem słabszym, ale też sporo tańszym. Ale czy rzeczywiście będzie aż tak słaby? Według najnowszych plotek konsola wykorzysta ten sam, mocy procesor.

Co na ten moment wiemy o słabszej wersji nowego Xboxa? Przede wszystkim ma to być urządzenie słabsze, które pozwoli na uruchamianie gier w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Wcześniej pojawiały się informacje, według których ograniczone zostanie zarówno CPU, jak i GPU sprzętu. Po drugie, Xbox Series S – bo tak prawdopodobnie będzie się nazywać – nie będzie miał napędu optycznego. Konsola pozwoli jedynie na instalowanie gier w wersji cyfrowej. To wszystko przełoży się na niższą cenę. O ile niższą? Tego niestety nie wiemy. Ale czy konsola rzeczywiście będzie aż tak słaba?

Xbox Series X SoC

Xbox Series S z mocnym procesorem

Tom Warren z serwisu The Verge, który jest jednym z najlepiej poinformowany dziennikarzy w tematyce Microsoftu, przekonuje, że różnice między konsolami będą mniejsze niż można się spodziewać. Według jego wiedzy Xbox Series S będzie miał słabszy układ graficzny (gorsze taktowanie i mniej jednostek CU), ale procesor pozostanie dokładnie ten sam, co w Xbox Series X. Co więcej, słabsza konsola ma mieć mniej pamięci RAM, bowiem 7,5 GB. Pomimo tego pozwoli na granie nie w rozdzielczości 1080p, a nieco wyższej, bowiem 1440p (2560 x 1440 pikseli).

Słabsza wersja konsoli nowej generacji nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Microsoft. Pomimo tego w oficjalnych dokumentach amerykańskiej firmy pojawiła się wzmianka na temat urządzeń o kodowych nazwach Anaconda oraz Lockhart. Pierwsze studia deweloperskie mają już pracować nad optymalizacją swoich gier pod słabsze urządzenie.

Nawet Sony zdecydowało się na stworzenie tańszej wersji PlayStation 5. Konsola dostępna będzie bez napędu optycznego Blu-ray 4K Ultra HD, ale pozostałe podzespoły mają być takie same, jak w normalnej wersji urządzenia. Póki co nie znamy oficjalnych cen PS5, więc nie wiemy, jakie będą różnice między tym wariantami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię