Strona głównaWiadomościOprogramowanieHakerzy wykorzystują 20-letni błąd w popularnej aplikacji do infekowania komputerów

Hakerzy wykorzystują 20-letni błąd w popularnej aplikacji do infekowania komputerów

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez aplikacji do obsługi spakowanych plików, typu WinRAR, które w latach dziewięćdziesiątych oraz dwutysięcznych były niemal niezbędne. W zeszłym miesiącu okazało się, że prawie dwudziestu lat WinRAR zawiera błąd wykorzystywany przez hakerów.

Błąd, który był w aplikacji od prawie 20 lat został odkryty dopiero miesiąc temu. Hakerzy wykorzystują go do zainfekowania PC przez wprowadzenie złośliwego kodu. McAfee zidentyfikował już ponad 100 eksploitów.

Zobacz: Dziesięć osób aresztowanych za granie w popularny tytuł Battle Royale

Zobacz: Amerykańskie firmy nie chcą chińskich kabli

Jednym z nich jest spakowane archiwum z albumem Ariany Grande – Than U, Next.rar. W archiwum zaszyty jest złośliwy kod infekujący komputer. Ale kto słucha Grande ten sam sobie winien. A tak serio, metoda obrony jest bardzo prosta, wystarczy zainstalować aktualną wersję programu WinRAR oznaczoną numerem 5.70. Zastanawiające jest ile jeszcze podobnych błędów może być ukrytych w aplikacjach, których używamy od wielu lat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMcAfee
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię