Strona głównaGryAktualności20th Century Fox będzie reklamować swój film w Fortnite

20th Century Fox będzie reklamować swój film w Fortnite

Czy to się komuś podoba czy nie, Epic Games i Fortnite w dalszym ciągu świętują triumfy. Ilość graczy na Steam nadal bije rekordy, a twórcy gry mogą pływać w pieniądzach. A tych znowu będzie więcej bo gra przyciągnęła uwagę 20th Century Fox.

Kultowe studio filmowe, którego liczba produkcji idzie w setki, jeśli nie tysiące, chce promować swój najnowszy film… konkursem (bo określenie turniej zostawmy dla esportu) w Fortnite. W tym celu studio nawiązało współpracę z platformą Overwolf. Możecie ją kojarzyć ze specjalnej nakładki na Team Speaka, która rozszerza jego możliwości.

Konkurs ma być reklamą filmu “Dzieciak, który został królem” i choć szczegóły tego na czym ma polegać jeszcze nie zostały podane, to wiadomo, że główną nagrodą będzie 1000 V-Dolarów oraz zestaw gier o wartości 2,5 tysiąca dolarów. O ile pierwsza nagroda nie robi jakiegoś specjalnego wrażenia – w sklepie Microsoft 1000 V-dolarów warte jest około 40 złotych – to ten zestaw gier za 2,5 tysiąca to już całkiem inna historia. Konkurs ma wystartować już niedługo bo 12 stycznia.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy filmowcy zwracają uwagę na gigantyczne zainteresowanie Fortnitem. W zeszłym roku za pośrednictwem gry swój film Avengers: Infinity War promowało Marvel Studios, wtedy też mogliśmy zagrać w specjalny tryb powiązany z filmem.

Jak myślicie, kto kolejny ze świata filmu zapragnie uwagi graczy Fortnite?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię