Strona głównaEsportCounter-StrikeActina PACT po epickim finale broni trofeum Polskiej Ligi Esportowej

Actina PACT po epickim finale broni trofeum Polskiej Ligi Esportowej

Odświeżona Polska Liga Esportowa nie mogła sobie chyba wymarzyć lepszego finału niż ten, który rozegrały między sobą Actina PACT i Illuminar.

Wielu fanów esportu z pewnością pamięta słynny finał IEM Katowice z 2018 roku, kiedy to Fnatic po epickim, 7-godzinnym boju pokonało FaZe Clan. Można powiedzieć, że finał Polskiej Ligi Esportowej pomiędzy PACT i Illuminar Gaming pod wieloma względami wcale nie ustępował tamtemu starciu.

polska-liga-esportowa Actina PACT

W finale zdarzyło się wiele rzeczy, o których będzie się mówiło jeszcze długo. Po pierwsze – PACT jako pierwsza ekipa w historii obroniła trofeum PLE. Po drugie – zrobili to z pozycji “underdogów”, bo jednak większość kibiców stawiała na Illuminar. Po trzecie – oba zespoły rozegrały wielkie i rekordowo długie spotkanie. Mimo, że był to mecz “zaledwie” w formacie BO3, to trwał ponad 5 godzin. Co prawda pierwsza mapa, Overpass, nie zapowiadała jeszcze tego jak ogromnych emocji będziemy światkami i przebiegła raczej pod dyktando ekipy PACT, za to na kolejnych dwóch – Nuke’u i Trainie – obserwowaliśmy zwroty akcji godne światowych aren i dogrywki… dużo dogrywek. Jednym słowem – walkę godną najlepszych.

Zobacz: CS:GO w końcu z nową operacją – Broken Fang

Wartym podkreślenia faktem jest również to, że zakończony wczoraj sezon Polskiej Ligi Esportowej był pierwszym turniejem tego typu rozgrywanym z komentarzem dla osób niesłyszących. Mam również gorącą nadzieję, że nie ostatnim. Należy tutaj pogratulować organizatorom pomysłu, a paniom tłumaczącym komentarz na język migowy umiejętności i… szybkości. Oraz wyrazić ogromne słowa uznania, że poradziły sobie z tak wyczerpującym wyzwaniem. Jedyne czego można w tej sytuacji żałować, to to, że finałowego starcia nie było nam dane obserwować na turnieju LAN-owym.

Actina PACT vs. Illuminar Gaming – 2:1 (16:10, 23:25, 25:23)

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię