Strona główna Konsole Aktualizacja PS3 uprzykrzy życie piratom

Aktualizacja PS3 uprzykrzy życie piratom

- Reklama -

Wygląda na to, że Sony nie wypiera się swoich starszych dzieci. Japoński producent wypuścił właśnie aktualizację oprogramowania do PlayStation 3, która ma zabezpieczyć konsolę oraz poprawić stabilność działania. Jednak może być utrapieniem dla części użytkowników.

Aktualizacja oznaczona numerem 4.83 jest dostępna do pobrania i zajmuje jedynie 200 MB miejsca na dysku. Jej głównym zadaniem jest poprawienie wydajności systemu. Zgłoszono również ze usuwa ona lukę PS3Xploit pozwalającą na uruchamianie pirackich gier i homebrew.

Sony oczywiście oficjalnie tego nie potwierdziło. Aktualizacja może mieć również związek z wprowadzaniem możliwości zmiany nazwy użytkownika PSN. Według innych doniesień może być to związane również z kluczami AACS Blu-ray jak było w poprzedniej aktualizacji.

Z pewnością nie ucieszy ona graczy korzystających z pirackich wersji gier. Sony ostatnio ostro walczy z piratami i jailbreakami, ostatnio pozwało sprzedawcę modyfikowanych konsol PS4. Według sony poza sprzedażą konsol zachęcał ludzi do pobierania pirackich gier zamiast kupowania w sklepie.

Ostatecznie, jeżeli nie korzystacie z piratów na PS3 to aktualizacja nie powinna zrobić Wam krzywdy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE