Strona głównaWiadomościHardwareWiemy, kiedy AMD prawdopodobnie zaprezentuje karty graficzne Navi

Wiemy, kiedy AMD prawdopodobnie zaprezentuje karty graficzne Navi

W tym roku AMD zaprezentuje nową generację kart graficznych z architekturą Navi. Chociaż ma to być seria sprzętów ze średniej półki (pod względem wydajności), to i tak wiele osób czeka na oficjalną prezentację, chociażby ze względu na litografię 7 nm. Najnowsze plotki sugerują, że ta odbędzie się w czerwcu.

Większość osób spodziewa się, że AMD zaprezentuje karty graficzne Navi na targach Computex 2019, które odbędą się pod koniec maja. Byłoby to logiczne, to w końcu wydarzenie technologiczne, na którym wielokrotnie różni producenci pokazywali nowości w swojej ofercie. Jednak serwis TweakTown informuje, że ich anonimowy informator jest trochę innego zdania. Według nich na Computex AMD tylko wspomni o Navi, a rzeczywista prezentacja będzie miała miejsce w trakcie E3 2019, czyli wydarzenia typowo gamingowego.

Zobacz: Intel przygotowuje się do batalii o rynek kart graficznych

W tym miejscu warto przypomnieć, że E3 2019 odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2019 roku w Los Angeles, więc kilka tygodni po Computex 2019. Nie byłby to też pierwszy raz, gdy Czerwoni decydują się na pokazanie nowości w swojej ofercie właśnie w Stanach Zjednoczonych. Przecież to właśnie na E3 w 2017 roku AMD pokazało Radeony RX Vega, a także procesory z rodziny Threadripper.

Ale na tym informacje się nie kończą. Anonimowy informator przekazał też, że wydajność kart graficznych Navi wcale nie będzie tak niska, jak mogłoby się wydawać i jak wskazują dotychczasowe pogłoski. Moc obliczeniowa ma być zaskakująco wysoka. Co to oznacza w praktyce? Tego niestety nie wiemy. Tym bardziej, że określenie „wysoka” zależy od danej osoby. Dla kogoś dobra wydajność jest porównywalna do RTX 2060, a dla kogoś innego do RTX 2080. Nie zmienia to faktu, że premiera zapowiada się ciekawie. Na E3 2019 ma odbyć się oficjalna prezentacja, a w sklepach karty zadebiutują 7 lipca (7/7). Prawdopodobnie, bo to tylko plotki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię