Strona głównaWiadomościHardwareZnamy specyfikację procesorów AMD Ryzen 3000, w tym Ryzen 9 3800X

Znamy specyfikację procesorów AMD Ryzen 3000, w tym Ryzen 9 3800X

AMD nie jest wzorem do naśladowania dla innych firm w kontekście trzymania tajemnic. Właśnie wyciekła specyfikacja procesorów Ryzen 3000, opartych na nowej architekturze Zen 2 (Matisse). Szczególnie interesująco prezentuje się model Ryzen 9 3800X, który ma być nowością w ofercie Czerwonych.

Nowe procesory prawdopodobnie zostaną oficjalnie zaprezentowane w trakcie targów CES 2019 w Las Vegas, które rozpoczynają się za kilka dni (8 stycznia). Pech AMD polega na tym, że już teraz poznaliśmy ich specyfikację za sprawą rosyjskiej strony E-Katalog. Tam pojawiła się nie tylko lista wszystkich modeli, ale także ich specyfikacja, w tym liczba rdzeni, taktowania, a nawet TDP. Zdecydowanie najwięcej emocji budzi układ Ryzen 9 3800X, który ma być odpowiedzą AMD na serię Core i9 Intela.

Zobacz: AMD Navi – wydajność RTX 2080 za połowę ceny?

Najmocniejszą jednostką w ofercie ma być wspominany Ryzen 9 3800X. Ma on zaoferować 16 fizycznych rdzeni i obsługę 32 wątków. To wszystko przy taktowaniu bazowym 3,9 GHz oraz Turbo do 4,7 GHz. TDP wynosi 125 W. Pamiętajcie też, że procesor został stworzony w litografii 7 nm, nie ma zintegrowanej grafiki i ma odblokowane mnożniki. Co warto jeszcze zauważyć, to zwiększona liczba rdzeni we wszystkich seriach procesorów. Układy Ryzen 7 zaoferują teraz 12 fizycznych jednostek zamiast 8. Z kolei Ryzeny 5 będą 8-rdzeniowe, a Ryzen 3 6-rdzeniowe. Oprócz tego da się zauważyć wzrost taktowania w porównaniu do poprzedniej generacji, szczególnie w trybie Turbo.

Zobacz: Plotki – Procesory AMD Ryzen obsłużą PCIe 4.0 na nowych płytach z chipsetem X570

Szczegóły znajdziecie w poniższej tabeli:

Tajemnicą pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia, czyli ceny poszczególnych modeli. Tych póki co nie znamy, ale biorąc pod uwagę problemy Intela, prawdopodobnie będą atrakcyjne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię