Strona głównaWiadomościHardwareAMD Navi – wydajność RTX 2080 za połowę ceny?

AMD Navi – wydajność RTX 2080 za połowę ceny?

Ciekawie wieści docierają do nas z Chin, a konkretnie z forum Chiphell. Jeden z użytkowników napisał, że nowe karty graficzne AMD Navi mają nawiązać wydajnościową konkurencję z Nvidią i to w dwa razy niższej cenie.

Chiphell to chińskie forum, które słynie z tego, że to właśnie na nim po raz pierwszy pojawiają się pogłoski na temat sprzętu komputerowego. Często później znajdują one potwierdzenie w rzeczywistości. Dlatego wielu dziennikarzy ze świata technologicznego regularnie tam zagląda, szukając wskazówek na temat przyszłych urządzeń. Tym razem dowiadujemy się ciekawych rzeczy na temat kolejnej generacji kart graficznych AMD, czyli Navi.

Jeden z użytkowników napisał, że AMD chce kartami Navi nawiązać realną rywalizację z Nvidią. Pojawiły się nawet konkrety. Najwydajniejsza karta ma bezpośrednio konkurować z RTX 2080. Jak to możliwe? Ma to być zasługa samej architektury, ale przede wszystkim procesu technologicznego 7 nm, który pozwoli wyciągnąć z kart maksimum mocy przy zachowaniu niewielkiego apetytu na prąd. Jednak nie ma co liczyć na obsługę ray tracingu. AMD póki co nie jest zainteresowane tą technologią.

Ale nie to jest w tym wszystkim najciekawsze. Według tego samego źródła karty graficzne Navi mają być bardzo tanie. Model konkurujący z RTX 2080 ma być oferowanie w cenie zaledwie 249 dolarów, czyli dwa razy niższej niż bezpośredni rywal. Nie ma co się oszukiwać – brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Dlatego lepiej nie bierzcie tego za pewnik. Tym bardziej, że te informacje są sprzeczne z wcześniejszymi pogłoskami, które mówiły, że Navi mają być kartami ze średniej półki. Szczegóły powinniśmy poznać już w styczniu na targach CES 2019 w Las Vegas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię