Strona głównaGryAktualnościAnthem ma być całkowicie przerobiony. Kluczowy będzie gameplay

Anthem ma być całkowicie przerobiony. Kluczowy będzie gameplay

Anthem to jedna z największy wpadek zeszłego roku. Gra, która miała być hitem, okazała się co najwyżej wydmuszką bez treści. Jednak BioWare nie ma zamiaru się poddawać. W tym roku gra zostać całkowicie przerobiona.

W ostatnich dniach mogłoby się wydawać, że Anthem zostało już porzucone przez BioWare. Nieudana produkcja nie znalazła uznania w oczach zarówno graczy, jak i recenzentów, przez co serwery świecą pustkami. Nie wiemy, jak aktualnie wygląda sytuacja, ale jeszcze kilka dni temu w grze cały czas były obecne ozdoby świąteczne. Tak, w lutym były jeszcze lampki i choinki. To mogło sugerować, że twórcy po prostu się poddali. Nic z tych rzeczy.

Ostatni wpis na blogu BioWare nieco wyjaśnia sytuację i ujawnia, co w przyszłości czeka Anthem. Wygląda na to, że gra doczeka się gruntowanej przemiany.

– W ostatnim roku nasz zespół ciężko pracował nad stabilnością, wydajnością i generalną jakością, dostarczając jednocześnie trzy sezony nowej zawartości i funkcji. Słyszymy też Wasze głosy, że Anthem potrzebuje bardziej satysfakcjonujących doznań, lepszej długotrwałej progresji i bardziej pełnego endgame’u. Stąd wiemy, że przed nami wciąż wiele fundamentalnej pracy do wykonania, aby wyciągnąć z gry pełen potencjał i będzie to wymagać bardziej radykalnego podejścia niż rozszerzenie lub aktualizacja.

W najbliższych miesiącach będziemy skupiać się na długoterminowym przemodelowaniu gry, głównie skupiając się na zmiana w głównym gameplayu z konkretnymi celami, motywującymi zmianami i progresją ze znaczącymi nagrodami, jednocześnie zachowując radość z latania i walki w rozległym otoczeniu science-fantasy. Aby zrobić to dobrze, musimy zrobić to, co chcieliśmy od samego początku – damy zespołowi czas na testowanie i skupienie się na rozgrywce.

To jasna zapowiedź, że w ciągu najbliższego roku Anthem prawdopodobnie przejdzie gruntowne zmiany. Pytanie brzmi – czy już nie jest za późno? Gra została już zapomniana przez większość graczy i raczej nigdy nie będzie już sukcesem. Tym bardziej, że ze studia odeszło już kilku kluczowych pracowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię