Strona głównaKonsoleCzemu Xbox Series X nie otrzyma początkowo exclusive’ów?

Czemu Xbox Series X nie otrzyma początkowo exclusive’ów?

Xbox Series X w początkowym etapie nie będzie otrzymywał exclusive’ów. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział Phil Spencer – szef gamingowego działu Microsoftu.

Największa różnica między PlayStation 4 i Xbox One? Można ją łatwo wskazać – gry ekskluzywne. O ile Sony cały czas stawia na tytuły dostępne tylko na ich konsolach i to tytuły z najwyższej półki (np. God of War lub Spider-Man), tak Microsoft oferuje takich produkcji coraz mniej i jeśli już jakieś się pojawiają, to najczęściej trafiają też na PC-ty. Czy w przypadku nowej generacji konsol to się zmieni?

Zobacz: Phil Spencer osobiście sprawdza gry dla wstecznej kompatybilności Xboxa Series X

Wygląda na to, że nie. Wręcz przeciwnie. Pierwsze miesiące to dla Xbox Series X zero gier ekskluzywnych. Na początku wszystkie duże produkcje będą trafiać na obecną i nową generację konsoli Microsoftu. Dla porównania Sony od razu ma stawiać na gry zarezerwowane tylko i wyłącznie dla PlayStation 5. Dlaczego Amerykanie zdecydowali się właśnie na taki krok? Wyjaśnił to Phil Spencer – szef Xboxa.

– Oczywiście opieramy naszą przyszłą strategię na Xboxie Series X i z taką myślą budowaliśmy ten sprzęt – aby była to możliwe najlepsze urządzenie, na którym twórcy gier wideo będą mogli tworzyć najlepsze gry. Nie chcemy jednak, aby stało się kosztem graczy z obecnej generacji i chcemy robić to w ścisłym porozumieniu z samymi twórcami, ponieważ chcą oni, aby ich gry trafiały do możliwie najszerszej grupy odbiorców. I tak, jesteśmy świadomi, iż taka decyzja ma swoje minusy – powiedział Spencer.

Zobacz: Xbox Series X – najważniejsza jest liczba wyświetlanych klatek na sekundę

Wygląda na to, że Microsoft na pierwszym miejscu stawia dobro graczy i deweloperów, nawet jeśli miałoby się to odbić na słabszej sprzedaży nowego Xboxa. Kto wie, może taka strategia okaże się z czasem słuszna. Czas pokaże.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię