Strona głównaGryAktualnościApex Legends na Switcha - prace nad portem wciąż trwają

Apex Legends na Switcha – prace nad portem wciąż trwają

W przyszłym tygodniu Apex Legends ma zyskać crossplay. Tymczasem Respawn w dalszym ciągu skąpi informacji na temat portu gry na Switcha.

Mimo lat, które upłynęły od momentu kiedy gatunek battle royale, jaki znamy obecnie, pojawił się na naszych maszynkach do grania, wciąż jest jednym z najpopularniejszych. Odpowiedzią Electronic Arts na tę modę było Apex Legends. Gra nadal cieszy się pewną popularnością, w czym pomagają regularne aktualizacje z nową zawartością. 

Zobacz: Apex Legends – znikający interfejs podczas gry

Respawn potwierdziło, że za kilka dni wystartuje beta funkcji cross-play, a fani zastanawiają się, na którą platformę gra trafi jako na kolejną. Już w czerwcu Respawn Entertainment potwierdziło (podczas EA Play), że Apex Legends pojawi się na Nintendo Switch. Od tamtej zapowiedzi fani dostawali tylko niewielkie przecieki kiedy dostaną ten port w swoje ręce. Przy okazji “wyposażenia” gry w cross-play, spekulacje na ten temat powróciły.

Po długim oczekiwaniu w tej materii, fani Switcha w końcu dostali coś nowego. Dyrektor Respawn, Chad Grenier, odpowiadał na pytania odnośnie cross-play na Twitterze, gdy jeden z fanów gry przypomniał temat portu na Switcha. Grenier odpisał krótko:

“Nadal nad tym pracujemy. Nie mogę powiedzieć nic więcej.”

Nie jest to wiele, poza prostym potwierdzeniem, że pomysł przeportowania gry nie został porzucony. Można się spodziewać, że oficjalna zapowiedź Apex Legends na Switcha pojawi się w trakcie jednego z wydarzeń z cyklu Direct. Wielu fanów spodziewało się jednak, że wersja na konsolkę Nintendo pojawi się razem z cross-playem. Przy okazji, mówi się też, że po zamknięciu tematu cross-play, gra otrzyma przenoszenie postępów pomiędzy urządzeniami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię