Strona głównaGryAktualnościApex Legends zmierza także na nasze smartfony

Apex Legends zmierza także na nasze smartfony

Apex Legends zaprezentowało totalne wejście smoka, w ciągu zaledwie tygodnia od premiery gra zdobywała serca 25 milionów graczy. Przyciągnięcie pierwszych 10 milionów zajęło Apex niecałe 72 godziny. Nic, więc dziwnego, że studio Respawn chce, aby gra trafiła również na smartfony.

Gra jest dostępna za darmo na PC, Xbox One oraz PlayStation 4, ale wkrótce doczeka się również wersji na urządzenia mobilne. Tym samym Apex Legends stanie się jeszcze większą konkurencją dla takich tytułów jak Fortnite czy PUBG. Podczas ogłoszenia wyników finansowych przez Electronic Arts, Andrew Wilson, dyrektor generalny EA Games, powiedział, że jego firma chce wprowadzić Apex Legends na urządzenia z Andoidem i iOS.

Zastanawiamy się, jak z czasem dostarczyć grę na urządzenia mobilne i zacząć wspierać cross-play. Spodziewam się, że ta gra będzie miała ogromną wartość w Azji i rozmawiamy o tym.

Apex tak jak większość gier free to play, nastawione jest na sprzedaż przedmiotów kosmetycznych wpływających na wygląd postaci. EA planuje wprowadzić opcję, bezpośredniego zakupu, która ma umożliwić graczom kupowanie przedmiotów kosmetycznych, a czasem nowych bohaterów. Oczywiście żadne z nich nie mają powodować uzyskania przewagi w grze.

Zobacz: Apex Legends – wkrótce pojawią się gry Solo i Duo?

Obecnie gra oferuje tak zwane pakiety Apex, które są bardzo podobne do mechaniki loot boxów, zdobywane podczas gry lub zakupywane bezpośrednio. Wszystkie przedmioty znalezione w pudełkach są tylko kosmetyczne, co pozwala tylko wyróżniać się spośród innych postaci, nie wpływa to na statystyki.

Zobacz: Fortnite zdetronizowany. Apex Legends nowym królem Twitcha

Wszystkie mechanizmy monetyzacji zostaną uwzględnione w nadchodzących miesiącach i będą dostępne również na urządzeniach mobilnych, o ile EA się na to zdecyduje. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wydana mobilna wersja gry. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię