Strona głównaGryAktualnościApple grozi zablokowaniem Unreal Engine

Apple grozi zablokowaniem Unreal Engine

Wojna pomiędzy Apple a Epic może pochłonąć znacznie więcej ofiar niż wydawało się na początku. Firma grozi zablokowaniem całego Unreal Engine na App Store, co odbije się czkawką wszystkim produkcjom korzystającym z tego silnika.

Apple zagroziło całemu ekosystemowi twórców gier wykorzystujących w swych dziełach Unreal Engine. Firma zapowiada cofnięcie uprawień programistycznych dla Epic Games. Epic z kolei zwrócił się do sądu o pomoc w tej sprawie. Usunięcie uprawnień dotknęłoby nie tylko Epic i Fortnite, ale również wszystkie produkcje i deweloperów korzystających z Unreal Engine, głównie ze względu na brak możliwości wprowadzenia przez Epic aktualizacji zabezpieczeń i łatania dziur.

Microsoft popiera wniosek Epic, podkreślając katastrofalne skutki odebrania Epic uprawnień do narzędzi programistycznych Apple. Żaden programista nie będzie wstanie załatać luk w zabezpieczeniach, ani naprawić błędów po cofnięciu dostępu Epic. Takie działanie skutecznie zatrzyma obsługę szerokiej gamy gier, w tym także Forza Microsoftu.

Zobacz: APU AMD Cezanne – nowe informacje o jego budowie.

Konflikt pomiędzy firmami rozpoczął się 13 sierpnia gdy do Fortnite został wprowadzony nowy system płatności bezpośredniej, który omija 30% marżę Apple. Apple usunęło Fortnite z App Store powołując się na wieloletnie zasady zakupów w aplikacjach. Epic odpowiedział pozwem antymonopolowym mającym na celu uznanie App Store za monopolistę.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare – 6. sezon potwierdzony?

Apple odpowiedziało na pozew prosząc o jego odrzucenie. Firma twierdzi, że Epic złamał zasady i chce oszukać Apple, za co zostało ukarane. Dotychczas firma z jabłkiem na marży z mikropłatności Fortnite zarobiła około 360 milionów dolarów.

Czekamy na dalszy rozwój sprawy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię