Strona głównaWiadomościHardwareTeraz automatycznie podkręcisz karty graficzne Nvidia Turing i Pascal

Teraz automatycznie podkręcisz karty graficzne Nvidia Turing i Pascal

Przy okazji premiery kart graficznych RTX 20xx Nvidia wprowadziła oprogramowanie o nazwie Scanner, które pozwala na automatyczne podkręcanie modeli z architekturą Turing. Teraz, za sprawą firmy MSI i programu AfterBurner, możliwości zostały rozszerzone także o rodzinę Pascal.

Nvidia Scanner to oprogramowanie, które automatycznie podkręca karty graficzne z rodziny Turing. Mechanizm sprawdza możliwe ustawienia i występowanie ewentualnych błędów, a następnie sam dobiera najlepsze jego zdaniem wartości zegara oraz napięcia. To proste rozwiązanie dla osób, które same boją się overclockingu lub nigdy tego nie robiły. Wcześniej Scanner był ograniczony tylko do modeli Turing, czyli nowej serii RTX 20xx. Teraz to samo można zrobić z Pascalami, czyli GTX-ami 10xx.

Zobacz także: EVGA i MSI już gotowe na automatyczne podkręcanie kart RTX 20

To zasługa firmy MSI oraz ich programu AfterBurner. W najnowszej wersji beta (4.6.0 Beta 10) możliwe stało się podkręcanie kart graficznych Nvidii poprzedniej generacji. To świetna informacja, bowiem jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z możliwości Nvidia Scanner. Ale pamiętajcie, że nadal ręczne podkręcanie, chociaż trudniejsze i bardziej czasochłonne, da odrobinę lepsze efekty. W przypadku walki o każdą najmniejszą klatkę na sekundę może mieć to znaczenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię