Strona głównaKonsoleCall of Duty – koniec z ekskluzywnymi DLC na PlayStation?

Call of Duty – koniec z ekskluzywnymi DLC na PlayStation?

Microsoft chce zakończył wydawanie ekskluzywnych DLC do Call of Duty na konsole Sony. Plany wejdą w życie jak tylko Activision zostanie przejęte.

Phil Spencer szef działu Xbox, ponownie wypowiedział się na temat planów firmy jakie będą chcieli w życie po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. W wywiadzie udzielonym na kanale Xbox On na YT stwierdził, że jeżeli transakcja zostanie sfinalizowana do Call of Duty nie będzie otrzymywało dedykowanych DLC na jakiejkolwiek z platform. Wszystkie będą traktowane na równi. Spencer chce żeby każdy z graczy dostał taką samą wersję niezależnie od tego na jakiej platformie gra.

Ta sama wersja gry będzie dostępna na wszystkich platformach, tak jak to robimy dzisiaj. Jeżeli jesteś graczem na PS, to nie wydaje mi się żebyś miał gorszą wersję Minecrafta, Minecraft Dungeons lub nadchodzącego Legends. Chcemy mieć pewność, że gracze będą się dobrze bawić niezależnie od platformy, na której zdecydują się uruchomić tytuł.

W historii serii Call of Duty wielokrotnie pojawiały się dodatki dedykowane dla jednej z platform. Do 2015 otrzymywali ją posiadacze Xboxa. Obecnie lepiej traktowani są gracze PS. Zwykle gracze mogli liczyć na bonusowe przedmioty kosmetyczne oraz mapy. W najnowszym CoD MW2 były to specjalne kody do rozgrywki sieciowej.

Co więcej, dzięki umowie podpisanej przez Microsoft z Nintendo, po przejęciu Activision Blizzard seria CoD powróci na konsole Nintnedo.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię