Strona głównaGryAktualnościCall of Duty Warzone: 2-stopniowa weryfikacja obowiązkowa dla graczy PC

Call of Duty Warzone: 2-stopniowa weryfikacja obowiązkowa dla graczy PC

Infinity Ward oficjalnie poinformowało, że 2-stopniowa weryfikacja stała się obowiązkowa dla wszystkich nowych, komputerowych graczy Call of Duty: Warzone. To kolejny mechanizm walki z cheaterami.

Jeśli w ostatnim czasie dużo graliście w Call of Duty: Warzone, to prawdopodobnie trafiliście w swoich meczach na jakiegoś oszusta. Infinity Ward dwoi się i troi w walce z cheaterami, ale nie jest to zadanie łatwe. W grze wciąż pojawia się sporo oszustów, przez co część graczy konsolowych wyłączyło funkcję meczów cross-platformowych.

Teraz twórcy gry postanowili wprowadzić kolejne utrudnienie. Każde nowe konto na PC, bez znaczenia czy zakładane dla darmowego Warzone, czy uzyskujące dostęp przez płatne Modern Warfare, musi mieć włączoną 2-stopniową weryfikację za pomocą kodów SMS. Bez tego nie da się w ogóle zalogować do gry.

Czemu akurat taka decyzja? Jest ona podyktowana chęcią walki z cheaterami. W tym momencie każdy złapany oszust może założyć nowe konto i wrócić do gry. Konieczność włączenia 2-stopniowej weryfikacji SMS może nie jest 100-procentową zaporą, ale na pewno uprzykrzy życie niektórym cwaniakom. W którymś momencie skończą im się numery telefonów, na które mogłoby przychodzi kody weryfikacyjne, a ciągłe kupowanie nowych kart będzie po prostu upierdliwe. Dlatego powinno to zniechęcić oszustów.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. A co z numerami seryjnymi płyt głównych? Jest możliwe, żeby gra, jako software, głębiej wchodziła w parametry PC i rejestrowała oznaczenie seryjne podzespołu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię