Strona głównaKonsolePlayStation 5 – koronawirus nie wpłynie na datę premiery konsoli

PlayStation 5 – koronawirus nie wpłynie na datę premiery konsoli

Pandemia koronawirusa nie wpłynie na premierę PlayStation 5 – zapewnia Sony w najnowszym raporcie finansowym. To oznacza, że konsola powinna trafić na rynek pod koniec 2020 roku.

Sony opublikowało dzisiaj wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 roku (fiskalnego). Jednak w tym przypadku nie pieniądze są najważniejsze. W środku znalazł się spory fragment poświęcony pandemii koronawirusa i jej wpływowi zarówno na PlayStation 4, jak i na premierę PlayStation 5.

Wygląda na to, że SARS-CoV-2 w minimalnym stopniu wpłyną na produkcję PlayStation 4, komplikując łańcuch dostaw. Jednak w tym samym czasie japońska firma odnotowała znaczący wzrost w sprzedaży gier cyfrowych, więc trudno mówić o stratach. Jeśli chodzi o PlayStation 5, to pandemia nie powinna mieć wpływu na premierę.

W dokumencie znajduje się informacja, według której premiera PlayStation 5 w okresie świątecznym nie jest – przynajmniej na ten moment – w żaden sposób zagrożona. Przy czym należy dodać, że okres świąteczny oznacza w tym przypadku prawdopodobnie ostatni kwartał 2020 roku i okres między faktycznymi świętami, a tzw. Czarnym Piątkiem. W takim wypadku powinniśmy liczyć na sklepową premierę pod koniec listopada 2020 roku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Wprowadzenie na rynek nowych konsol chwilę przed Black Friday jest już niemal rynkowym standardem.

Sony poinformowało również, że koronawirus nie wpłynął na produkcję gier na PlayStation 5, więc powinniśmy spodziewać się przynajmniej kilku tytułów startowych. Jakich? Tego jeszcze nie wiemy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię