Strona głównaGryAktualnościCD Projekt: Powstają trzy gry osadzone w uniwersum Cyberpunk. Jedna z nich...

CD Projekt: Powstają trzy gry osadzone w uniwersum Cyberpunk. Jedna z nich to Cyberpunk 2077

CD Projekt jest o wiele bardziej zadowolony z przedsprzedaży Cyberpunk 2077 niż z Wiedźmina 3. To dało ekipie kopa w postaci energii i gotówki, które wykorzystuje do prowadzenia kolejnych dwóch projektów związanych z uniwersum Cyberpunk.

Podczas dzisiejszej konferencji prezes CD Projekt RED – Adam Kiciński, podzielił się informacjami na temat sprzedaży przedpremierowej Cyberpunk 2077:

– Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni (niż, z przedsprzedaży Wiedźmina 3 PAP). Przy czym (…) trzeba być ostrożnym w wyciąganiu wniosków, bo preordery Wiedźmina 3 ruszyły w momencie, gdy gra nie była tak nahajpowana jak Cyberpunk 2077. Do tego okres jest krótki, to jest mała próba statystyczna. Porównując te 2-3 tygodnie z Wiedźminem 3 jest duża różnica.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – twórcy zdradzili mnóstwo nowych informacji na temat gry

Premiera Cyberpunk 2077 zaplanowana jest na 16 kwietnia 2020 roku. Przedsprzedaż gry ruszyła po prezentacji na E3 2019. Produkcja będzie dostępna na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Co ciekawe cyfrowa przedsprzedaż największą popularnością cieszy się na rynku chińskim.

Co więcej Kiciński poinformował, że CD Projekt RED pracuje obecnie nad trzema projektami związanymi z Cyberpunk 2077. Jednym z nich jest główna gra. O pozostałych dwóch na razie nic nie wiadomo. Czyżbyśmy mogli spodziewać się kolejnej karcianki oraz gry fabularnej jak w Wiedźminie?

– Pracujemy nad trzema rzeczami cyberpunkowymi – nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad Gwintem i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, w tym trzy pracujące nad Cyberpunkiem.

Dodał również, że czterdziestoosobowa ekipa z Wrocławia pracuje nad trybem multiplayer w Cyberpunk 2077. Nielubowicz zdradził, że następna duża gra studia również będzie osadzona w uniwersum Cyberpunk i możemy spodziewać się dużego fabularnego tytułu AAA do 2021 roku.

– Nasz następny projekt będzie też w uniwersum cyberpunkowym. Pracujemy już nad nim i traktujemy jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt.

CDP planuje zwiększenie nakładu edycji kolekcjonerskiej. Edycja ta została już wyprzedana. Jak podaje zarząd rentowność sprzedaży tej wersji gry jest mniejsza niż standardowej edycji.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – największy cosplayowy konkurs w historii. Do wygrania 15 tys. dolarów

Podczas PAX West w Seattle zostanie zaprezentowane demo, jakie mieli okazję zobaczyć wybrańcy na E3 2019. Najwięcej informacji na temat gry możemy spodziewać się na początku przyszłego roku, gdy pojawi się preview, który zostanie udostępniony dziennikarzom.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePAP
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię