Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 na ten moment jest mocniejsze niż Xbox Scarlett

PlayStation 5 na ten moment jest mocniejsze niż Xbox Scarlett

Wciąż trwają prace nad PlayStation 5 i Xbox Scarlett, ale skoro obie konsole mają zadebiutować już za rok, to ich podzespoły już dawno zostały wybrane i specyfikacja jest skończona. Deweloperzy otrzymali też tzw. devkity i wygląda na to, że Sony póki co wyprzedza Microsoft pod względem wydajności.

Jeden z użytkowników forum ResetEra o pseudonimie Kleegamefan wyjawił kilka ciekawych informacji na temat PlayStation 5. Jego zdaniem Sony wyprzedza Microsoft i Xbox Scarlett pod względem wydajności. Jednocześnie przyznał, że może to wynikać z większego zaawansowana zarówno oprogramowania, jak i hardware’u PS5. Swoją opinie oparł na obu devkitach, do których – prawdopodobnie – ma dostęp.

Zobacz: Na PlayStation 5 pogramy w gry z PSX, PS2, PS3 i PS4? Na to wygląda

– W tym momencie wydajność jest lepsza na PlayStation 5. Myślę, że to dlatego iż zarówno oprogramowanie, jak i hardware PS5 są w bardziej zaawansowanym stadium. Spodziewam się, że Xbox Scarlett nadrobi zaległości gdy Microsoft wprowadzi bardziej zaawansowane devkity. Należy też dodać, że nie hardware, a oprogramowanie jest specjalnością Microsoftu, więc jest możliwe, że stworzą bardziej zaawansowaną wersję DirectX, dzięki której gry będą działać lepiej na Scarlett pomimo trochę gorszych podzespołów – napisał Kleegamefan.

Zobacz: Informator zdradza datę premiery i cenę PlayStation 5

Na 99,99 procent specyfikacja obu konsol już dawno opracowana i nic nie powinno się już zmienić. PlayStation 5 i Xbox Scarlett mają zadebiutować już za rok, więc w ciągu kilku miesięcy powinna ruszyć produkcja. Jednak dopiero w trakcie prezentacji, a być może nawet kilka tygodni po premierze przekonamy się, kto zrobił lepszą konsolę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię