Strona główna Wiadomości Oprogramowanie Chrome: Trwają testy globalnego przycisku Play

Chrome: Trwają testy globalnego przycisku Play

Jedną z najbardziej denerwujących rzeczy podczas przeglądania Internetu, poza reklamami, jest ładowanie dźwięków i muzyki w tle bez naszej zgody. Samoczynne uruchomienie wideo, w którejś z otwartych zakładek może przysporzyć trochę problemów z lokalizacją tej właściwej. Gogle testuje nowe rozwiązane, które nie zmusza do sprawdzania oznaczeń kart.

Obecnie przeglądarki informują odpowiednimi ikonami, która karta powoduje wydobywanie się kakofonii z głośników i pozwala na jej uciszenie. Jednak rozwiązanie to nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza gdy mamy otwartych jednocześnie kilkadziesiąt kart, na „później”. Według raport przygotowanego przez ZDNet, Google testuje obecnie globalny przycisk Play dla swojej przeglądarki.

Zobacz: Google nie może powiedzieć ile będą kosztować gry w Stadia

Przycisk miałby znajdować się bezpośrednio na pasku narzędzi, a za jego pomocą podejrzymy wszystko co aktualnie jest odtwarzane przez przeglądarkę. Oznacza to, że nie będzie konieczności odrywania się od przeglądania obecnej witryny i konieczności scrollowania kart w poszukiwaniu sprawcy. Nowa opcja jest w fazie testowania i według informacji ZDNet ciągle się zawiesza i działa nieprawidłowo.

Zobacz: Chrome będzie blokowało reklamy obciążające komputer. Tylko kto zablokuje Chrome?

Oznacza to, że na razie nie jest jeszcze gotowa, ale liczymy na to, że Google poradzi sobie z problelem i ułatwi nam przeglądanie sieci.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceubergizmo
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE