Strona głównaGryAktualnościCo najmniej co 5 deweloper pracuje już nad grą na konsole kolejnej...

Co najmniej co 5 deweloper pracuje już nad grą na konsole kolejnej generacji

Konsole kolejnej generacji prawdopodobnie trafią do sprzedaży w 2020 roku. Ale już teraz wielu deweloperów pracuje nad grami na PlayStation 5 i Xbox Scarlett/Anaconda. W tym momencie jest ich przynajmniej 18%.

W drugiej połowie marca w San Francisco odbędzie się GDC 2019, czyli Game Developers Conference. To jednak z największych konferencji dla deweloperów gier. W jej trakcie zazwyczaj dowiadujemy się sporo ciekawych gier na temat całego rynku. Część informacji z tegorocznego wydarzenia wyciekła już teraz. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, ile firm pracuje już nad grami na konsole nowej generacji.

Zobacz:Sony pyta użytkowników o funkcje PlayStation 5

Organizatorzy GDC 2019 zapytali deweloperów gier, nad jakimi grami aktualnie pracują. W zdecydowanej większości (aż 46%) studia skupiają się nad grami wyłącznie na konsole obecnej generacji. Nie ma czemu się dziwić. PS4, Xbox One i Switch wciąż sprzedają się całkiem nieźle. Na drugim miejscu, tutaj ciekawostka, znajdują się gry projektowane jednocześnie na obecną i przyszłą generację. Nad takimi produkcjami pracuje aż 16% deweloperów. Ostatnie miejsce z wynikiem 2% zajmują gry tworzone wyłącznie na konsole kolejnej generacji.

Zobacz: PlayStation 5 będzie napędzane przez ośmiordzeniowy AMD Zen i GPU Navi?

W sumie daje nam to aż 18% deweloperów pracujących nad grami na – prawdopodobnie – PlayStation 5 i Xbox Scarlett/Anaconda. Pozostałe 37% firm nie udzieliło odpowiedzi na to pytanie, więc w rzeczywistości może już powstawać bardzo dużo gier na kolejną generację. Ale jeśli premiera nowego PlayStation i nowego Xboxa jest planowana na 2020 rok, to czas nagli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię