Strona głównaKonsoleXbox Maverick już w kwietniu trafi do sprzedaż?

Xbox Maverick już w kwietniu trafi do sprzedaż?

Wielkimi krokami zbliżają się konsole nowej generacji. Najprawdopodobniej Sony i Microsoft znowu uraczą nas kilkoma wersjami urządzeń o różnych możliwościach i cenach. Jeden z wariantów Xboxa ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu.

Mowa o modelu Xbox Maverick, który ma być czymś w rodzaju nowej wersji Xbox One S, czyli najtańszego wariantu. Podstawową różnicą ma być brak napędu optycznego, co oznacza, że konsola będzie korzystać tylko i wyłącznie z cyfrowych wersji gier. Biorąc pod uwagę dostępność Xbox Game Pass oraz plotki na temat Project xCloud, czyli gier streamowanych z chmury, taki pomysł może mieć sporo sensu.

Zobacz: Według analityków Microsoft planuje zaprezentować Xbox Scarlett podczas E3 2019

Xbox Maverick ma zostać zaprezentowany w połowie kwietnia i w tym samym czasie ma ruszyć przedsprzedaż urządzenia. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w połowie maja i będzie światowa, co oznacza, że konsola trafi do sprzedaży na wszystkich rynkach, na których działa Microsoft. Na ten moment nie wiemy nic na temat jej specyfikacji, ale wygląda na to, że może to być sprzęt wciąż zaliczany do obecnej generacji.

Zobacz: Xbox Anaconda: Wyciekła specyfikacja techniczna. Konsola ma wspierać ray tracing

Oprócz tego Microsoft ma planować specjalną wersję Xboxa One, utrzymaną w stylistyce gry Fortnite. I nie chodzi o zwykły bundle z grą, ale unikatowe wydanie ze zmienionym wyglądem urządzenia. Pamiętajcie jednak, że wszystkie powyższe informacje to jedynie spekulacje, więc nie bierzcie ich za pewnik. Przeciek jest wiarygodny, ale wszystko może się jeszcze zmienić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię