Strona głównaEsportCounter-StrikeCS:GO – 35. profesjonalnych graczy zbanowanych

CS:GO – 35. profesjonalnych graczy zbanowanych

Aż 35. profesjonalnych graczy CS:GO zostało zbanowanych. Powodem jest podejrzenie obstawiania meczy, w których brali udział. W sprawie trwa dochodzenie. Szczegóły poniżej.

Komisja ds. Integralności Esportu – ESIC nałożyła sankcje na 35. profesjonalnych graczy CS:GO w związku z podejrzeniem o obstawianie meczy. W komunikacie prasowym możemy przeczytać:

ESIC nakłada sankcje na 35. graczy za wykroczenia związane z zakładami i przedłuża zakazy dla 2. graczy wcześniej sankcjonowanych w październiku 2020 roku. ESIC będzie nadal badać przestępstwa w Australii, Ameryce Północnej i Europie we współpracy z organami ściągania.

Sankcje nałożone w dzisiejszym komunikacie nie dotyczą ustawienia meczów. Jednak ESIC jest zdania, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wysunie zarzuty za ustawianie meczów  wynikające z trwających dochodzeń, potencjalnie również przeciwko tym ukaranym dzisiaj.

Naruszenie zasad antykorupcyjnych ESIC oznacza, ze gracze mogą obstawiać mecze w wydarzeniach członków ESIC, obstawiać własne mecze, mecze danej osoby w wydarzeniach członków ESIC lub postawić przeciwko własnej drużynie w wydarzeniach członkowskich ESIC.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – zobacz jak mógł wyglądać Johnny Silverhand

Matthew Jam Castro, Alvin Gravinz Changgra i Wilson willyKS Sugianto zostali ukarani maksymalną karą pięcioletnich banów za najbardziej rażące naruszenia przepisów. ESIC dodaje, że przekazało sprawę w całości organom ścigania w celu zbadania i dodaje, że wielu współpracowników niebędących graczami również zostało złapanych na niekorzystnych działań związanych z zakładami i zostało również skierowanych do dalszego dochodzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię