Strona głównaGryAktualnościDemon’s Souls - remaster gry już w drodze?

Demon’s Souls – remaster gry już w drodze?

Gry z serii Dark Souls są jednymi z najpopularniejszych tytułów, jakie zostały stworzone w ciągu ostatniej dekady. Należy jednak pamiętać, że sukces zawdzięczają wydanej w 2009 roku na PS3 Demon Souls, która stworzyła podwaliny pod wszystkie gry Souls. Darks Souls doczekało się już swojej odświeżonej wersji, czy mamy, więc szansę na zremasterowaną wersję Demon Souls?

Takie właśnie pytanie usłyszał Hidetaka Miyazaki reżyser gry. Jak sam przyznaje gra Demon’s Souls bardzo go pochłonęła, jednak stara się patrzeć w przyszłość, a nie rozpamiętywać przeszłość. Podkreśla jednak, że jest całkowicie otwarty na pomysł zremasterowania Demon’s Souls. W pierwszej kolejności jednak właściciel marki, czyli Sony musi wydać na to zgodę.

Zobacz: Znamy ceny edycji kolekcjonerskich Mortal Kombat XI i Dark Souls Trilogy. Są kosmiczne!

Miyazaki na temat remasteru powiedział:

Jeżeli studio naprawdę by pokochało to dzieło i włożyło w nie swoje serca i dusze, to było to coś co by mi się podobało. Ale to skomplikowane, ponieważ mam też miłe wspomnienia na temat oryginalnej gry. Myślenie o remasterowaniu sprawia, że czuję motyle w żołądku, jednocześnie trochę się denerwuję. Ale rozumiem, że jest wielu fanów, którzy naprawdę kochają Demon’s, więc byłoby to dla mnie w porządku, gdyby gra powstała.

Zremasterowana wersja Demon’s Souls jest czymś, czego oczekują posiadacze konsol obecnej generacji. Jest, więc spora szansa, że otrzymamy odświeżoną wersję gry. Bluepoint Games obecnie pracuje nad remakiem jednej ze swoich gier. Plotki głoszą, że jest to właśnie Demon’s Souls. Choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię